Harjumaa aasta tegija

Harjumaa aasta tegijad!

2019. aasta Harjumaa aasta tegijate konkursile saab esitada kandidaate 11 kategoorias 15.oktoobrini.

Harjumaa siseturvalisusesse panustava organisatsiooni tunnustamise konkursile, mis toimub esmakordselt, saab kandidaate esitada 01.oktoobrini.

Vali sobiv kategooria paremalt menüüribast. Leiad sealt esitamise ankeedi ja tingimused, millele kandidaat peaks vastama. Näed sealt ka eelmiste aastate Tegijaid.

Aasta tegija konkursi korraldamisel teevad koostööd Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK), Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL), Kodukant Harjumaa ning Harjumaa Leader tegevusgrupid (Ida-Harju Koostöökoda, Lääne-Harju Koostöökogu, Põhja-Harju Koostöökogu, Nelja Valla Kogu, Arenduskoda).

Tunnustussündmus toimub 28.novembril 2019 Arvo Pärdi keskuses.

Tunnustused antakse üle ka Harjumaa Omavalitsuste Liidu poolt korraldatud  “Eesti kaunis kodu” konkursi võitjatele. Lisaks tunnustatakse projektivaba ettevõtmist Meie tubli tegu, mille kohta saab ankeeti täita jooksvalt. Idee algataja on Kodukant Harjumaa.

13.09.2019_Harjumaa_ aasta_tegija_2019_press

Aastate jooksul on Harjumaa aasta tegija tunnustust erinevates kategooriates välja antud 90. Kõige pikema traditsiooniga, aastast 2003, on Kodukant Harjumaa algatatud sädeinimese tiitel, HEAKi ja Harju Maavalitsuse poolt kutsuti 2006. aastal ellu aasta ettevõtte ja aasta toetaja (sel aastal nimetusega aasta panustaja) valimine. 2019. aastal valitakse esmakordselt siseturvalisusse panustavat organisatsiooni ja tervisetegu, mõlemad on HOLi Nõukogude poolt algatatud ettevõtmised. Väikeettevõtja tiitlit, mis tänavu kannab nimetust Tuleviku tegija, hakati välja andma HEAKi ettepanekul aastast 2014. Aasta küla valitakse Kodukant Harjumaa eestvedamisel üle aasta, sest nii toimub ka üle-eestiline külade konkurss. Esimene küla valiti tunnustamiseks 2005.aastal. Leader parimaid projekte on konkursi raames valitud aastatel 2014 ja 2015. Sel aastal on valikus lausa kolm LEADER kategooriat.

Harjumaa aasta tegija on konkurss, mille raames tunnustatakse viimase aasta silmapaistvamaid inimesi, kogukondi, kodanikuühendusi, ettevõtteid ja tegusid. Koostööd tunnustuste väljaandmisel on teinud HEAK,  Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL), Harju maavalitsus, Kodukant Harjumaa ja Harjumaa Leader tegevusgrupid.

 

 

 

EST