SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, Tallinn 10618
e-mail info@heak.ee
tel 656 6641, 656 6522
Vaata juhiseid

Alustavale ühendusele

Vali tegutsemisvorm

Soovides asutada kodanikuühendust, peaksid esmalt välja selgitama, milline tegevusvorm selleks sobivaim on – mittetulundusühing, sihtasutus või seltsing. Siinjuures on abiks MAKISes kirjeldatu.
Idee arutamiseks ning sobivaima tegutsemisvormi väljavalimiseks helista julgelt HEAKi MTÜde konsultandile numbril 656 6522.

Valmista ette asutamisdokumendid

Mittetulundusühingu, sihtasutuse ja seltsingu asutamisdokumentide näidised leiad MAKISest. Tutvu näidistega, lepi oma kaaslastega kokku ja vormistage ühenduses kehtivad reeglid.
Seejärel saada soovi korral oma dokumendid e-kirjaga tutvumiseks MTÜde konsultandile. Pärast tagasiside saamist saame vajadusel leppida kokku kohtumise aja.

Registreeri ühendus

Soodsaim võimalus selleks on ettevõtjaportaal. Vajadusel saad abi MAKISest juhendit järgides. Paljudele MTÜsid puudutavatele küsimustele leiad juba vastuse MAKISest. Kui Sul tekivad täiendavad küsimused, siis pöördu julgesti meie keskuse konsultantide poole. Riigilõivude suurusest saad lugeda lühidalt siin.

Kelle poole HEAKis pöörduda?

MTÜ konsultandi poole pöördumiseks vaata, milline konsultant on keskendunud sinu omavalitsuse ühenduste nõustamisele ja võta temaga ühendust:
Külli Vollmer - Jõelähtme vald, Rae vald, Viimsi vald, Aegviidu vald, Anija vald, Kose vald, Kuusalu vald, Raasiku vald
Jevgenia Rõbakova -  Kiili vald, Loksa linn, Maardu linn, Paldiski linn
Maret Lepiksaar - Keila linn, Keila vald, Kernu vald, Nissi vald, Padise vald, Saue linn, Saue vald, Vasalemma vald, Harku vald, Saku vald

Tallinlasi ootame kõigi konsultantide poole pöörduma!