Üleriigilisel Ühisnädalal osales 2014. aastal ligi 10 000 eestimaalast

2014. aastal toimunud üleriigilisel Ühisnädalal osales ligi kümme tuhat eestimaalast, kes võtsid osa enam kui kahesajast kogukondlikust sündmusest, mida korraldasid üle kahesaja partneri.

Kogu nädala väldanud Ühisnädalal korraldati enam kui kakssada sündmust – kärajaid, talguid, maakondlikke kodanikuühenduste konverentse, tublimate tunnustusüritusi, filmiõhtuid, viktoriine, avatud uste päevi, kodanikuühenduste ümarlaudu ja erinevad õpitube, millest võttis esialgsetel andmetel osa 9892 inimest. Ühisnädala jooksul viidi igas maakonnas läbi ka tänuüritus, kus anti välja tunnustused aasta inimesele, külale ja mittetulundusühendusele.

Ühisnädalal korraldati ka mitmeid vabatahtlike aktsioone, milles osales kokku üle 700 vabatahtliku. Nädala avalöök anti Valgamaal, Taageperas kus vaatamata talvistele oludele paigaldati külaplatsile pingid. Teisipäeval käivitus Saaremaal Kodukandi eestvedamisel vabatahtlike aktsioonid linnupesade valmistamiseks. Pesi tehti koos Pihtla, Muhu, Salme ja Lümanda koolilaste, omavalitsusjuhtide ja vabatahtlike päästjatega. Valmis 30 pesakasti, kuid sellega ei piirduta, vabatahtlikud lubasid talve jooksul veel 470 pesakasti teha, et kevadel juba ühiselt pesakastid metsa üles panna. Viljandi aktsioonid toimusid 7 maakonna ühenduste juures, vabatahtlikud aitasid teha jõulukaarte, jõulupakke, tutvuti seltsidaami tööga ning korrastati Kõpu kirikut. Raplas avati päkapikutöökoda, kus vabatahtlikud panid kokku 1200 kingipakki lastele.

 

***

Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse korraldatud keskseks sündmuseks oli filmikoolitus. 22.oktoobrist 29.novembrini osalesid eesti- ja venekeelsed noored ning Harjumaa kodanikuühenduste esindajad koolitusel, kus omandasid teadmisi ja oskuseid kaasamisest, turundamisest ning filmi tegemisest. Selle tulemusena valmis 12 kodanikuühenduste filmi ning 5 osalemise erinevaid võimalusi kajastavat filmi.

Kodanikuühiskonna mõjufilmide esitlus 29.11.2014 kinos Artis. Foto: Karmo Tihane

Suur tänu kõikidele osalejatele, toetajatele, partneritele ja rahastajatele: