Üleriigilisel Ühisnädalal osales 11 700 eestimaalast

2015.aasta Ühisnädalal osales enam kui üksteist tuhat eestimaalast, kes võtsid osa kahesajast sündmusest, mida korraldasid kümned mittetulundusühendused ja partnerid.

Kogu nädala väldanud Ühisnädalal korraldati 227 sündmust – kärajaid, talguid, maakondlikke kodanikuühenduste konverentse, tublimate tunnustusüritusi, filmiõhtuid, viktoriine, avatud uste päevi, kodanikuühenduste ümarlaudu ja erinevad õpitube, millest võttis esialgsetel andmetel osa 11 734 inimest, mis on üle tuhande viiesaja inimese rohkem, kui 2014.aastal.

Ühisnädala jooksul viidi igas maakonnas läbi ka tänuüritus, kus anti välja tunnustused aasta inimesele, külale ja mittetulundusühendusele.

Ühisnädalal korraldati ka Eesti tulevikulugude rääkimisi, millest võttis osa 11 maakonda. Kõik inimeste unistuste põhjal sündinud lood lähevad edasi infopanka, mis asub aadressil misoneesti.err.ee, kust neid saab tulevikus lugeda ja ka ise kaasa mõelda. Infopangas olevate lugude põhjal hakatakse järgmise aasta teises pooles looma Eesti ühist tulevikulugu.

Aktiivsed noored viisid Ühisnädalal maavalitsustesse „Noorte osaluskohvikutes“ sündinud ideid, kus arutati üheskoos, kuidas elu oma maakonnas paremaks muuta ja noorte häält kuuldavamaks teha.

Maavanematega kohtumised leidsid aset Hiiumaal, Saaremaal, Lääne-Virumaal, Valgamaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Jõgevamaal ja Võrumaal.

***

Heaju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse eestvedamisel võeti Arvamusfestivalil üles kodanikuühiskonna teemasid käsitlev saade „Ühisvõte“.

“Ühisvõte” esilinastus toimus 10.novembril 2015.a. kinos Artis ning ETV vahendusel 28.novembril kell 16.15.

Saade on järelvaadatav nii ERRi arhiivist kui ka Youtube’i vahendusel:

Natuke lähemalt:

Saade sai teoks mitmete organisatsioonide, vabatahtlike ja professionaalsete meediakirjutajate kaasabil. Vabatahtlikke juhendasid ning sisu ja tehnilise teostuse eest vastutasid Anu Välba (ERR) ja Mikk Rand (Kinobuss), projektijuht oli Maret Lepiksaar (HEAK). Saade on rahastatud „Ühisnädala“ projekti raames Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Siseministeeriumi vahendite poolt.

„Ühisvõte“ on meelelahutuslik saade, mis räägib kodanikuühiskonnast. Teemadena tulevad vaatluse alla vabaühenduste omatulu teenimine, mõju ja vabatahtlik töö. Oma arvamusi ja kogemusi jagavad mittetulundusühingud Juula külaselts, Pane oma meeled proovile ja YFU Eesti. Kodanikuühiskonna üle mõtisklevad jurist ja poliitikaekspert Alari Rammo ja siseminister Hanno Pevkur. Viktoriinis osalevad ettevõtja Margit Härma ning saatejuht Urmas Vaino.
Saates astuvad muuhulgas üles Ilmar Raag, Marko Reikop, Jürgen Ligi, Aleksei Turovski, Juhan Kivirähk ning teised tuntud ja tegusad inimesed.
 

 

Aitäh: