2016.aastal Ühisnädal keskendus hoolivuse teemale. Kaasatud olid organisatsioonid ja ühendused, kes on otseselt selle teemaga seotud ning kelle tegevus mõtestab hoolivust või loob selles vallas väärtust.

Nädala jooksul korraldatud ligi 150 sündmust üle Eesti näitasid, et hoolime oma kaasmaalastest – oli selleks siis hoolivate inimeste esiletõstmine, loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo valimine või oma naabri märkamine.

Kokku võttis hoolivuse-teemalise Ühisnädala 150st sündmusest osa 5300 inimest. Hoolivuse teemal võtsid meedias sõna ka mitmed organisatsioonid ja arvamusliidrid. Näiteks ERR arvamusportaalis ettevõtja Janek Mäggi heategevusest; Mari Öö Sarv EMSList kirjutas sellest, kuidas hoolima peaks aasta läbi, mitte kampaania korras; Maarika Masikas Lasnaidees rääkis, kuidas ühiselt hoolides võib ka paneelmajas elavas kogukonnas palju korda saata; Anu Viltrop ja Laur Raudsoo vabatahtlike väravast kirjutasid sellest, kuidas naabrid omavahel rohkem suhelda võiksid ja Liisi Moosaar Loomakaitse Seltsist kirjeldas, mil moel on loomadest hoolimisel ja “hoolimisel” suur vahe.

Kõikide arvamusartiklitega saab tutvuda siit:

Harjumaal korraldati mitukümmend sündmust ning Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse poolt valmis hoolimise teemal neli videot. Olulisemaks sündmuseks oli tunnustussündmus Harjumaa Aasta Tegija 2016.