A3 Digiakadeemia seminar ’Digitööriistad mida edukad tootmisettevõtted kasutavad oma tulude suurendamiseks.’
Võtame kokku Harjumaa Digiauditi tulemused ning vaatame milliseid väljakutseid pakub tootmisettevõttele tootmise planeerimine. Kuidas ka eritellimustöid teostavad ettevõtted saavad vastused klientide klassikalistele küsimustele: „Kui palju see maksab?“ ning „Millal see valmis saab?“ Tutvustame praktilisi näiteid kuidas otsuste tegemiseks andmeid koguda ning neid visualiseerida.
A3 Digitaliseerimise akadeemia toimumise aeg 22. november 2018, algusega kell 12:30.
Toimumise koht Hotell Peoleo, aadressil Pärnu mnt. 555, Jälgimäe. Vaata asukohta Google Maps’ist.
Registreeru SIIN
Seminari teemad ja ajakava.
12:00 – 12:30 Kogunemine, networking ja kohvi.
12:30 – 12:40 Sissejuhatus ja esinejate tutvustus.
12:40 – 13:10 Harjumaa Digiauditi kokkuvõte. Prof. Jüri Riives IMECC
13:10 – 14:00 ’Kuidas andmete visualiseerimine aitab teha kiiremaid otsuseid.’
Otsuste tegemine peab oleme faktipõhine. Juhtimiskonsultant ja statistika professor Edwards W. Deming on öelnud. “Without data, you’re just another person with an opinion.” Sellest, kuidas andmeid koguda, konsolideerida ja visualiseerida räägib Jaan Murdla, Digiettevõtte Helmes partner ja Äriüksuse juht.
14:00 – 14:20 Kohvipaus
14:20 – 15:10 ’Kui palju toode maksab ja millal see valmis saab?’
Eesti väikeettevõtete konkurentsieelis Skandinaavia ja Euroopa suurettevõtete ees on valmidus ja võimekus toota eritellistooteid või täita väikeste partiide tellimusi. Ükskõik kui suur on sinu tootevariatsioonide hulk või kui suured on kliendi tellimused, soovivad kõik kliendid saada vastuse küsimusele kui palju toode maksab ja millal see valmis saab. Sellest, kuidas ka mikro- ja väikeettevõtted saavad anda kiire ja täpse vastuse nendele küsimustele räägib Siim Kanne, MRPEasy müügijuht.
15:10 – 16:00 ’Tööstuse digitaliseerimine – kas ainult moodne sõnakõlks.’
Kuna raamatupidamise tarkvarad olid esimesed, mida tootmisettevõtted juba eelmise sajandi lõpust alates kasutusele võtma hakkasid, siis on ka veel täna suur hulk tootmisettevõtteid, mida ’valitsevad ja juhivad’ raamatupidajad. Samas tootmisettevõtte põhifunktsioon ei ole raamatupidamine vaid tootmine ja selle efektiivistamine. Kuidas digitaliseerida tootmisprotsessi planeerimist ning ressursside tõhustamist räägib Tarvi Tara, RockSoft ERP konsultant.
16:00 – 16:30 Küsimused- vastused ning ühine arutele. Loodame kutsuda esinema ka ettevõtte, kes jagaks oma kogemust tootmise planeerimise protsessi digitaliseerimisest.
Seminari lõpp 16:30
Digiakadeemia järgmine seminar toimub toimumise aeg 22. november 2018, algusega kell 12:30.
Toimumise koht Hotell Peoleo, aadressil Pärnu mnt. 555, Jälgimäe. Vaata asukohta Google Maps’ist.
Registreeru SIIN
Kohtade arv on piiratud. Saame vastu võtte ainult 25. esimest registreerunut.
Esinejate tutvustus

prof. Jüri Riives IMECC juhatuse liige ja tegevjuht.
Tehnoloogia Arenduskeskuse IMECC juhatuse esimees ja TTÜ tootmissüsteemide professor. Põhitegevus on seotud tootmise digialiseerimise ja targa tootmise lahenduste väljatöötamise ning juurutamisega tootmises. Teadustegevus on keskendunud metoodikate ja lahenduste väljatöötamisele kaasaegsete robotiseeritud tootmissüsteemide kavandamiseks ja otstarbekaks kasutamiseks tootmisettevõtetes. Rahvusvaheliselt on aktiivsus seotud Manufuture ja WMF (World Manufacturing Forum) tegevustega ning IMECC`i osalemisega mitmetes rahvusvahelistes projektides. Koostöö Eesti ja välismaa teadusasutuste ning ettevõtetega ja organisatsioonidega aitab kaasa uute lahenduste leidmisele ja juurutamisele.
Innovatiivsete Masinaehituslike Tootmissüsteemide Tehnoloogia Arenduskeskuse IMECC OÜ põhitegevuseks on uurimis- ja arendustööde juhtimine ja teostamine eeskätt digitaaltootmise, protsesside automatiseerimise ja monitooringu, mehhatroonika ja materjalide teholoogia valdkondades.

Jaan Murdla, Digiettevõtte Helems partner ja Äriüksuse juht.
Jaan juhib Helmeses tootmisettevõtetele lahendusi pakkuvat üksust. Peamised kliendi on Euroopa ja Skandinaavia suurettevõtted. Enne seda on Jaan töötanud Eesti keskmise suurusega tootmisettevõtetes PUR-Estonia, PKC Eesti ja Harju Elekter tootmis- ja arendusjuhi positsioonidel. Tänu isiklikule kogemusele, tunneb Jaan väga hästi tootmisettevõte planeerimise ja otsuste tegemisega seotud väljakutseid, ning see aitab tal täna pakkuda tootmisettevõtetele digilahendusi, mis aitavad ettevõtete juhtidel lahendada konkreetseid ja pakilisi probleeme.

Siim Kanne, MRPeasy OÜ müügijuht
MRPeasy OÜ on 2014. aastal alustanud tarkvarafirma, mis pakub väikestele ja keskmise suurusega tootmisettevõtetele (10-200 töötajat) iseteeninduslikku veebiplatvormi peamiste operatsioonide juhtimiseks – tootmise, lao, ostude, ja müügi sujuvaks haldamiseks. Firma ligi 400st kliendist valdav enamus asuvad USAs ja Inglismaal. Siim tegeleb kliendisuhtluse, pardale aitamise, ja treeningute läbiviimisega. Aastate jooksul nähtud tuhandete väiketootjate põhjal on välja koorunud üsna selge pilt sellest, mis on edu eeldused väiksemas firmas ERP / MRP tarkvara juurutamiseks, millised firmad saavad digitaliseerimisega võrdlemisi iseseisvalt hakkama ja millised jäävad hätta.

Tarvi Tara, RockSoft tegevjuht ja ERP ekspert.
Tarvi on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli Puidutööstuse eriala magistriõppe. Peale seda töötas ta Eesti eritellimusmööblit valmistavas ettevõttes tootmisjuhina. Tema ülesanneteks olid:
- Projektijuhtidest, tootmistöölistest ja paigaldavatest koosneva meeskonna juhtimine;
- Meeskonna motiveerimine ning arendamine;
- Tootmisoperatsioonide planeerimine, kvaliteedi kontroll ning selle tagamiseks tehtavad protsessi parendused;
- ERP süsteemi juurutamine, eesmärgiga lühendada tootmise tarneaega ning tõsta tootmise efektiivsust.
Saadud kogemused aitavad Tarvil tema tänases töös, kus tema ülesanneteks on Eesti tootmisettevõtetes ERP lahenduste juurutamine, näha klientide tegelikke vajadusi ning pakkuda praktilisi lahendusi.
Seminari moderaator

Eduard Laur Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, ettevõtluskonsultant.
Eduard on üle 20 aasta töötanud IT ja telekommunikatsiooni valdkonnas. Kuni 2014. aastani osales ta ERP ja toomise planeerimise infosüsteemide vajaduste analüüsi- ja juurutusprotsessides. Alates 2014. aastast osales skandinaavia juhtivate pehme mööbli- ja autotööstus ettevõtete toomise optimeerimise projektides ja LEAN metoodikate juurutamises. Eduard on läbinud Sociaty of Manucaturing Engineers LEAN koolituse ja ASQ LEAN sertifitseerimise. Täna töötab ta ettevõtluskonsultandina HEAK-is. 2018. aastal lõpetas Helsingi Ülikooli juures Tehisintellekti baaskursuse.
Registreeru SIIN
Lisainformatsioon ja täiendavad küsimused: +372 501 50 60