Ettevõtjad külastasid kompetentsikeskust TSENTER

HEAK korraldas 20. juunil Harjumaa puidutöötlemise ja mööblitootmise valdkonna ettevõtjate õppereisi Põlva- ja Võrumaale. Reisi eesmärgiks oli ettevõtjate vahelise sünergia ja koostöövõimekuse suurendamine läbi võrgustumise ja uute teadmiste jagamise.

Enne reisi algust oli kõigil võimalus end tutvustada, et bussi minnes leiaks pinginaabri, kellega oleks võimalik tegemistes ühisosa leida. Osalejatele said jagatud ka kontaktilehed, et kontaktandmed ja võimalik kasu omavahelisest suhtlusest koheselt kirja panna. Lisaks oli võimalik reisi ajal oma ettevõtet puudutavaid teemasid arutada ettevõtluskonsultantidega ning seda võimalust kasutati ka hea meelega.

Esimeseks peatuspaigaks oli Põlvamaal Kodukohvik Tillu, kus lõunasöögi kõrvale tutvustas piirkonna ettevõtlust ja järgmisena külastatavat ettevõtet Põlvamaa Arenduskeskuse konsultant Diana Plakso. Lisaks rääkis kohviku pererahvas oma tegemisest ja sellest, kuidas ühest puiduettevõtjast sai peakokk (muideks, toit oli ülimaitsev).

    

Edasi suunduti ettevõttesse Peetri Puit (Arcwood by Peetri Puit), mis tegeleb erinevate liimpuitlahenduste tootmisega. Ettevõtte tegemisi ja uut tootmishoonet tutvustas juhataja Peeter Peedomaa. Tegu on umbes 8000 m2 tootmis- ja kontoripinnaga, kus töötab kokku sadakond inimest. Suure tootmishoone ehitamine piirkonnas ei ole just igapäevane nähtus ja seda käis avamas ka meie eelmine president. Hoone ise on väga hea näide ettevõtte toodetest, sest väga palju oli näiteid toodete erinevatest kasutusvõimalustest.

    

Päeva üheks peamiseks sihtkohaks oli Võrumaa Kutsehariduskeskuse juurde loodud kompetentsikeskust TSENTER, mille eesmärk on aidata puidutöötlemise ja mööblitööstuse ettevõtetel muutuda konkurentsivõimelisemaks. Keskuse loomisest ja taustast rääkis turundusjuht Hille Lillemägi ning masinasaali ja labori võimalusi tutvustas arendusjuht Jörgen Dobris. Osalejatele meeldis kõige rohkem pinnatrükimasin, mis võimaldab fotosid printida väga erinevatele materjalidele.

      

Kuna TSENTERi tegevusi rahastab ka EAS, siis pakuvad nad paljusid teenuseid kas kliendi jaoks tasuta või väga mõistlike hindadega. Kui huvi mingi uuringu vastu on mitmel ettevõttel, siis see on üldjuhul tasuta, samas on võimalik tellida ka uuringuid tasu eest oma ettevõttele ja need jäävad konfidentsiaalseks.

Osalejate tagasiside õppereisile oli väga positiivne ja avaldati arvamust, et taolisi sõite ja külastusi peaks kindlasti veel korraldama. Küsimusele “Mis oleks võinud olla teisiti?” vastas paar osalejat, et TSENTER võiks olla Harjumaale lähemal. HEAKi võimuses asukohta muuta ei ole ja usume, et üks sõit väikese Eestimaa teise otsa ei ole tõsise huvi korral midagi ületamatut. Seda enam, et piirkonda tasub kindlasti külastada.

Uute kohtumisteni!

Ille Metsla
Ettevõtluskonsultant

Meetme “Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” perioodil 2017 – 2023 projekti “Väikeettevõtja kasvuprogramm”  tegevusi rahastatab Euroopa Regionaalarengu Fond.