Õpilasfirmad

Mis on õpilasfirma?

Kui sul on mõni äge idee ja soovid seda teoks teha või tahad proovida olla ettevõtte juhi rollis ning juhtida oma meeskonda, siis õpilasfirma annab sulle selleks võimaluse.

Õpilasfirmade tegevust veab Eestis Junior Achievementi ettevõtlusõppeprogramm ja see on mõeldud kooliõpilastele.
Õpilasfirma programm on ehitatud üles väikefirma tegutsemise põhimõtetele. Õpilased loovad oma firma, valivad toote, jagavad ametid ja tööülesanded.
Firma alustamisel koostatakse äriplaan, mida tegevuse käigus järgitakse.

Minifirmaks kutsutakse õpilasfirma “väikest venda”, mis on suunatud põhikooli 7.–9. klasside õpilastele.
Minifirma on õpilasfirma väiksem ja lihtsustatud versioon.

Harjumaa õpilasfirmad alates 2016 Õpilasfirmad_Harjumaa 2016-2021
Õpilasfirmasid 2016-2021 saab vaadata siit

Kuidas õpilasfirma töötab?
Õpilased toodavad ja müüvad oma tooteid või osutavad teenuseid. Õppeperioodi lõpus õpilasfirma likvideeritakse. Programmi käigus omandatakse firma juhtimise ja meeskonnatöö oskusi. Aktsionäri või juhina osaletakse otsuste vastuvõtmises, valitakse toode või teenus ja töötatakse välja äriplaan. Firma töötajad teenivad palka tootjate, müüjate või juhtidena. Kogu tegevuse vältel peetakse finantsarvestust ja firma tegevuse lõpetamisel koostatakse aastaaruanne.

Õpilasfirma asutajad ei pea olema täisealised, sest ametlikult äriregistrisse nende loodud ettevõtet ei kanta.
Kui su loodud õpilasfirma on väärt, et päristel edasi minna, siis võta ühendust meie ettevõtluskonsultantidega ja aitame sul alustada.

Mida õpilasfirma sulle annab?

  • Võimaluse juba kooliajal oma võimed ja parimad oskused proovile panna.
  • Aitab mõista, kas ettevõtjaks olemine või ettevõtlusega tegelemine võiks sulle sobida.
  • Sa saad luua oma õpilasfirma koolis gümnaasiumiosas kohustusliku uurimis- ja praktilise töö raames.

Harjumaa PARIM Õpilasfirma

Juba viiendat aastat järjest valib tunnustatud žürii Harjumaa õpilasfirmade seast ühe PARIMA. Harjumaa PARIM õpilasfirma on eeskujuks kõikidele teistele firmadele, kus meeskonnatöö on ühtne ja eesmärgistatud, liikmed on ambitsioonikad- loovad ja südamega firma juures. Lisaks heale tiimitööle hindame toodete/ teenuste vajalikkust, väärtust ja leidlikkust ning head müügitööd ja osavat turundamist. Harjumaa PARIM õpilasfirma on see, kelle liikmete silmad säravad ettevõtlusega tegeledes ning kes näevad oma potentsiaali ettevõtlusmaastikul läbi lüüa!

6. mail valiti  žürii  otsusega ”Harjumaa parim õpilasfirma 2020/21”, kes saadetakse koos juhendajaga rahvusvahelisele õpilasfirmade *festivalile või pakutakse võimalust omandada uusi teadmisi ja oskusi ettevõtluse valdkonnas ning kompenseeritakse sellega seonduvad kulud (koolitus; väljasõit; praktika jms). Konkursi eesmärk on välja selgitada käesoleva õppeaasta (2020/21) Harjumaa (v.a Tallinn) parim õpilasfirma.
Õpilasfirma konkursile esitamiseks tuleb täita ankeet ja saata 3.min õpilasfirma tegevust tutvustav video. Videote seast valitakse žürii hinnangul/valikul Harjumaa parim õpilasfirma.

  • 2017/18 ÕF Prode – kõrge proteiinisisaldusega proteiinibatoonid
  • 2018/19 ÕF Kräfters – niidi ja naelatehnikal käsitööna valmistatud pildid
  • 2019/20 ÕF ÕF Scrubby – looduslikud huulekoorijad
  • 2020/21 ÕF Šiirs – tervislikud jääteed
EST