30. detsembril 2010 tunnustati Harju maavanema Ülle Rajasalu aastalõpu vastuvõtul Rahvusooperis Estonia lõppeva aasta tegusaimaid inimesi, organisatsioone ja silmapaistvaid tegusid.

Nagu ka varasematel aastatel valiti võitjad välja mitme Harjumaa arendusorganisatsiooni poolt üheskoos: Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Harju Maavalitsus ja Kodukant Harjumaa. Lisaks paluti arvamust ka EVEA-lt ja EMSL-lt. Kandidaate nominentideks said esitada kõik Harjumaa inimesed, organisatsioonid ja omavalitsused.
Kahtlemata olid tunnustamist väärt kõik esitatud inimesed ja organisatsioonid, ent erilist tähelepanu jagati 2010. aastal järgmistele tegijatele:

Kodukant Harjumaa poolt väljaantav iga-aastane tiitel AASTA SÄDEINIMENE – ASKO AUG (Kuusalu vald)
Pärispea Seltsimaja eestvedaja Asko Aug on aastate vältel andnud endast tunnistust kui oskajast mehest, kes ei jää hätta nii projektide kirjutamisega, valla suursündmuse korraldamisega kui hädavajalikuma hooldusremondiga seltsimajas, mis veel aastate eest oli amortiseerunud ning kehvas olukorras maja, kus puudusid kaasaegsed võimalused seltsielu edendamiseks. Asko initsiatiivil on selts esitanud viimase kolme aasta jooksul üle kümne projekti, mille otseseks või kaudseks eesmärgiks on olnud kogukonna tugevdamine, „ajaloolise mälu“ säilitamine, loodushoid või kultuuri- ning seltsielu elavdamine. Asko on Kuusalu vallas ja eriti selle kirdeosas tuntud kui uuendusmeelne ja teotahteline vabaühenduse eestvedaja ning mitmete toredate algatuste initsiaator, kes on teinud seda tööd tasustamata alates 2000. aastast, mil mittetulundusühing Pärispea Seltsimaja asutati.

AASTA KODANIKEÜHENDUS – MTÜ AJALEIDJA (Aegviidu vald)
Kahe esimese tegevusaasta jooksul on Ajaleidja korraldanud erinevaid töötubasid, jutuvestmisseminare, organiseerinud kohtumistesarja Aegviidu ajaloost, lastekaitsepäevale pühendatud Aegviidu perepäeva ja lastele hobupäeva. Koostöös vallavalitsusega rakendati ellu projekt raamatukogu lugemissaali lastesõbralikumaks muutmiseks.

AASTA ETTEVÕTJA – EFEKT AS (Kiili vald)
Tegemist on Eesti kapitalil põhineva erafirmaga. Tegevusalaks on klaasplasttoodete tootmine ja komposiitmaterjalide müük. Majanduslanguse kiuste säilitas ettevõte kõik töökohad. Ettevõtte juht Heiki Mikomägi on MTÜ Nelja Valla Kogu asutajaliige, tema eestvedamisel projekteeritakse Vaela Külakoja hoonet, mille üheks eesmärgiks on edendada kaugtöökohtade loomist.

AASTA TEGU – OXFORELLI KALAPÜÜGIPLATVORM PUUETEGA INIMESTELE (Kose vald)
Oxforelli Puhkekeskus rajas kalapüügiplatvormi, millele saab sõita ka ratastooliga. Lisaks platvormile on arvestatud puhkekeskuses puuetega inimeste vajadusi kõigis erinevates paikades liikumisel ning teenindamisel.

AASTA TOETAJA – KEILA LIONS KLUBI (Keila linn)
Üle 10-aastase tegutsemisaja jooksul on Keila Lions Klubi abistanud paljusid abivajajaid. 2009. aasta kevadel pandi ühisel jõul maha ühe klubiliikme maadele kartulid ja sügisel jagati saak raskustes olevatele lastega peredele. Heategevusüritustest kogutud rahaga toetati noore viiuldaja osalemist Semmeringi ISA Rahvusvahelises Suveakadeemias. Eelmise aasta tähtsüdmusteks olid kindlasti ka klubi liikmete omal jõul noortekeskusesse ehitatud noortekohvik „Luuk“ ja lava. „Luuk“ on osutunud väga oluliseks osaks noortele vaba aja sisustamisel ja töökogemuse saamisel. Lava võimaldab sagedamini pakkuda noortele esinemisvõimalusi ja ürituste korraldamise kogemusi.

UUS TULIJA – EHA-KAI MESIPUU (Viimsi vald)
Eha-Kai on ülipoulaarseks saanud Viimsi Taluturu üks käimatõmbajatest ja elushoidjatest

AASTA SAAVUTAJA – KRISTIINA LIIVIK (Saue linn)
Kristiina on Sauel ja Tallinnas toimuva rahvusvahelise muusikafestivali Visioon projektijuht juba aastaid. Tema on ka üks Harjumaa sümfooniaorkestri loomise idee algatajaid ja tulihingelisi eestvedajaid.
Aitäh kõigile, kes kandidaate esitasid ja aitasid Harjumaa tegusaimaid meeles pidada!

Kandidaadid olid:

AASTA ETTEVÕTJA 2010:
Piko Hobikross OÜ (Kernu)
AS Horizon Pulp & Paper (Anija)
AS M. V. Wool (Padise)
Efekt AS (Kiili)
Lunden Food OÜ (Jõelähtme)
AS Aegviidu Puit (Aegviidu)
Metus Metall OÜ (Harku)

AASTA KODANIKUÜHENDUS 2010:
Vääna Külakoda (Harku)
Voose Külaselts (Anija)
Aruküla Kultuuriselts (Raasiku)
Lääne-Harju Koostöökogu (Lääne-Harju)
Hiirekese Mängutuba (Keila)
Rummu Karjäär (Vasalemma)
Haridus- ja Kultuuriselts Läte (Keila)
Maidla Külaselts (Saue v)
MTÜ Ajaleidja (Aegviidu)
Tabasalu Looduspark (Harku)

AASTA TOETAJA 2010:
Keila Lions Klubi
Saku Vallavalitsus
Saku Lions Club
Rae Vallavalitsus
IBE Estonia OÜ
Kose Lions Club
Bennett Grupp

AASTA TEGU 2010:
Ohutuspäev “Teeme head” (Kose, Kõue)
Laitse RallyPark GP rallishow (Kernu)
Ruila Tallide renoveerimine (Kernu)
Oxforelli platvorm puuetega inimestele (Kose)
Frog pargimööbel (Harku)

SÄDEINIMENE 2010:
Lilian Saage (Lääne-Harju)
Kristiina Liivik (Saue l)
Rita Shkaperina (Nissi)
Õnnela Tedrekin (Loksa)
Asko Aug (Kuusalu)
Anneli Pärlin (Keila)
Maie Ramjalg (Kõue)
Reet Raudkep (Rae)
Eha-Kai Mesipuu (Viimsi)
Zigmontas Strepaitis (Saue)
Marje Suharov (Nissi)
Tiina Sergo (Ida-Harju)
Jonel Põld (Harku)
Carmen Ott (Viimsi)
Ene Mitt (Saue v)
Jaan Urvet (Rae)