30. detsembril 2013 kuulutati välja Harjumaa Aasta Tegijad Harju maavanema Ülle Rajasalu ja HOLi esimehe Vello Jõgisoo vastuvõtul Rahvusooperis Estonia.

Nagu ka varasematel aastatel valiti võitjad välja Harjumaa arendusorganisatsioonide poolt üheskoos: Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Harju Maavalitsus ja Kodukant Harjumaa. Lisaks paluti arvamust ka EVEA-lt ja EMSL-lt. Kandidaate nominentideks said esitada kõik Harjumaa inimesed, organisatsioonid ja omavalitsused.

Kõik nominendid on aasta jooksul ning varasemaltki palju olulist korda saatnud. Žürii arvates olid kõige-kõigemad järgmised tegijad:

AASTA SÄDEINIMESE tiitli pälvis Margus Vain (Rae vald), kes on kauaaegne Patika ja Kautjala külavanem. Teda on kirjeldatud kui inimest, kes teeb tööd südame ja hingega, mitte kohustusest. Patika külas Kure talus, Margus Vaini maadel toimus selle aasta Harjumaa suurim jaanituli, mille kordaminekule Patika-Kautjala külaselts eesotsas Margus Vainiga kaasa aitas. Lisaks toimuvad seal Marguse korraldamisel kogu vallarahvale ka laadad, jaanipäevad ja külapeod. Oma igapäevatöö ja külavanema kohustuste kõrvalt lööb Margus kaasa mitmetes ettevõtmistes vabatahtlikuna (nt tänavune Harjumaa laulu- ja tantsupeo ettevalmistamine). Marguse Vain on MTÜ Kodukant Harjumaa juhatuse esimees. Jüri koguduse liikmena on Margus korraldanud kirikus mitmeid külalisesinejatega heategevuskontserte, kus pealtvaatajate annetuste abil saavad korda Jüri kiriku aknad ning osteti Jüri kirikule klaver. Samuti laulab Margus ise Jüri perekooris ning aitab kaasa ülevallaliste ürituste korraldamisel. Vähetähtis ei ole kindlasti ka see, et Marguse peres on kasvamas neli poega, olles sellega üks Rae valla suurperedest. Tõeline sädeinimene, kes teeb ise ja innustab ka teisi, jäädes alati positiivseks, lahendusi, mitte probleeme otsivaks.

AASTA KODANIKUÜHENDUS: LC Saku ehk Saku lõviklubi (Saku vald) on tegutsenud 22 aastat ning panustanud selle aja jooksul Saku valla ja inimeste heaks väga palju. Ühingu viimase kahe aasta tegevustest on üks olulisemaid koostöös perearstikeskuse arstidega laste mänguväljaku rajamine Saku Tervisekeskuse ette. Tänavu suvel rajas Saku lõviklubi mänguväljaku ümber liikluslinnaku, mis sai maanteeametilt tunnustuse ning mida on võimalik koos maanteeametilt saadud õppematerjalidega kasutada lastele liikluskasvatuse õpetamiseks. Suve lõpus valmis lõviklubil koostöös Saku Vallavalitsuse noortekeskusega vanemate laste vabaaja veetmise paik – skatepark. LC Saku on oma õla alla pannud ka suusamäe rajamisele, külvates värskelt kuhjatud mäe nõlvadele muru, et nõlvad kindlamalt püsiksid. LC Saku on olnud aastaid tegev ka kevade suurimal üritusel – Saku kevadlaadal. Tänavu kevadel laiendas klubi oma osa laadal ning lõviklubi telgist kujunes laada süda, koos kohviku, õnneloosi ja vabaõhulavaga. Vallavalitsuse sel aastal korraldatud rahuloluküsitluse põhjal võib öelda, et valla elanike hinnangul on Saku lõviklubi üks valla arengut ja igapäevaelu kõige enam positiivselt mõjutanud organisatsioon.

AASTA TOETAJA auhinna pälvis Mistra-Autex AS (Raasiku vald), mis on alati olnud abivalmis kultuuri- ning spordiürituste sponsoreerija. Ettevõte on toetanud valla üritusi ja võistlusi auhindadega, finantseerinud kodutute laste jõulupidu, toetanud Raasiku rahvamaja klaveriostu, sponsoreerib püsivalt jalgpalliklubi FC Joker, ning meistriliigas mängiva Aruküla käsipalliklubi tegevust, varustab materjaliga noortekeskust ning kudumisringi. Lisaks eelnevale on ettevõte toetanud Raasiku valla noorteliikumise tegemisi ja kaks aastat olnud Aruküla Filmifestivali suurtoetaja. Samuti teeb ettevõte koostööd Pikavere lasteaed-algkooli robootikaringiga, millele anti käesoleva aasta alguses üle arvutid ning robotikomplektid, mis aitavad oluliselt kaasa ringi tööle. Tänaseks koondab Pikavere robootikaring juba lapsi ka teistest koolidest üle Raasiku valla.

AASTA TEGU: Kernu valla auväärse sporditegelase Kaljo Põldaru lähetamine Uus-Meremaale seeniorite lauatennise maailmameistrivõistlustele (Kernu vald). Teo eestvedajaks oli Merle Beljäev, kelle initsiatiivil koguti märkimisväärsed 3000€. Annetus anti üllatuskingina pidulikult üle Kaljo Põldaru 60. juubeli puhul.

AASTA ETTEVÕTTE tiitli sai OÜ Bole (Paldiski linn), mis ekspordib 95% toodangust. 2013. aastal oli ettevõtte käive 2 miljonit eurot ning töötajaid 41. Viimase aasta märksõnadeks on suur arenguhüpe ja uutele turgudele laienemine. OÜ Bole innovaatilisus peitub “kõverates” põrandates. Lisaks on firmal keskkonnasäästlikkuse sertifikaat ning ta on pälvinud  Saksa Majanduse Auhinna Eestis 2013. aastal.