Harjumaa aasta tegija

Harjumaa aasta tegijad 2020!

Tunnustussündmus toimus neljapäeval, 26.novembril, Anija mõisas, kus anti välja ka “Eesti kaunis kodu” konkursi preemiad.  Vaata fotograaf Erik Riikoja pilte.
Vaata sündmuse kokkuvõtvat videoklippi.
Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu meeleolukas esinemine tunnustuste üleandmisel.

Harjumaa aasta tegijaid 2020 konkursi korraldajate ühise otsusena tunnistati:

Harjumaa Turvalisuse nõukogu poolt tunnistati:

Harjumaa Tervisenõukogu poolt tunnistati:

“Tunnustamine pole vaid kiitmine. See on pühendumise märkamine ja tänamine. On õnn, et Harjumaal on nii palju tunnustamist väärivat, selle märkajaid ja inimesi, keda pühendumise eest tänada!” ütleb üks konkursi korraldajatest, Kodukant Harjumaa juhatuse esinaine Anneli Kana.

2020. aastal esitati kandidaate  järgmiselt:
aasta sädeinimene – 18
aasta panustaja – 14
aasta tegu – 10
aasta vabaühendus – 5
aasta küla – 3
Harjumaa tervisetegu – 16
Harjumaa tervisetegija – 15
parim siseturvalisusse panustav organisatsioon – 13
parim LEADER elukeskkonna projekt – 8
parim LEADER ettevõtlusprojekt – 5
parim LEADER koostööprojekt – 4

Pea kõikides kategooriates esitati kandidaate Lääne-Harju vallast (kokku 20), väga tublid märkajad on olnud Raasiku, Rae, Kuusalu ja Anija vallas. Kandidaate hindas viieliikmeline komisjon: HOL, HEAK, Kodukant Harjumaa, Harjumaa Leader tegevusgruppide esindaja ning eelmise aasta vastava kategooria Aasta tegija.

Kogukond on selleks, et inimesi liita, kogukond on selleks, et inimesi kiita
kogukond on selleks, et inimesi märgata, kogukond on selleks, et võid turvaliselt ärgata
(Garina Toomingas, 100 luuletajat Harjumaalt, 2019)

Aasta tegija 2020 konkursi korraldamisel teevad koostööd Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK), Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL), Kodukant Harjumaa ning Harjumaa Leader tegevusgrupid (Ida-Harju Koostöökoda, Lääne-Harju Koostöökogu, Põhja-Harju Koostöökogu, Nelja Valla Kogu).

PRESSITEADE_17.11.2020_ Tervisetegijad 2020 docx

PRESSITEADE_12.11.2020_ Harjumaa_Aasta_tegijad 2020 docx

PRESSITEADE_29.09.2020_Harjumaa aasta tegija konkurss

2019. aastal laekus tublimate tunnustamiseks 13 kategoorias 129 ettepanekut. Vaata 2019 tunnustamisi. Vaata pilte Facebookis.

Aastate jooksul on Harjumaa aasta tegija tunnustust erinevates kategooriates välja antud 116. Kõige pikema traditsiooniga, aastast 2003, on Kodukant Harjumaa algatatud sädeinimese tiitel, HEAKi ja Harju Maavalitsuse poolt kutsuti 2006. aastal ellu aasta ettevõtte ja aasta toetaja (aasta panustaja) valimine. 2019. aastal valiti esmakordselt siseturvalisusse panustav organisatsioon ja Harjumaa tervisetegu, mõlemad olid HOLi juures tegutsevate Nõukogude poolt algatatud ettevõtmised. Väikeettevõtja tiitlit (2019 Tuleviku tegija), hakati välja andma HEAKi ettepanekul aastast 2014. Aasta küla valitakse Kodukant Harjumaa eestvedamisel üle aasta, sest nii toimub ka üle-eestiline külade konkurss. Esimene küla valiti tunnustamiseks 2005.aastal. LEADER parimaid projekte on konkursi raames valitud aastatel 2014, 2015 ja 2019. 

Harjumaa aasta tegija on konkurss, mille raames tunnustatakse viimase aasta silmapaistvamaid inimesi, kogukondi, kodanikuühendusi, ettevõtteid ja tegusid. Koostööd tunnustuste väljaandmisel on aastate jooksul teinud HEAK,  Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL), Harju maavalitsus, Kodukant Harjumaa ja Harjumaa Leader tegevusgrupid.

 

 

 

EST