Aasta ettevõte

HARJUMAA AASTA ETTEVÕTE 2017  

Ettevõtte esindaja Kaarel Suuk auhindadega.

ENSTO ENSEK AS (KEILA LINN)

Ensto Keila tehas on juba 1990. aastate algusest Keilas tegutsev ettevõte, mis kuulub rahvusvahelisse gruppi. Tegemist on suure ettevõttega, kus on 350 töötajat. Tegevusvaldkonnaks on elektriseadmete ja elektritarvikute tootmine. 2016. aasta oli ettevõttele väga edukas. Ja mitte ainult majanduslike näitajate alusel. Nimelt tunnistati Ensto aasta keskkonnasõbralikumaks ettevõtteks keskkonnajuhtimise kategoorias. Lisaks tunnistati Keila ettevõte oma kontsernis parima kvaliteediga tehaseks ja nad said Eesti vastutustundlike ettevõtete hõbemärgise. Ensto väärtustab oma töötajaid ja seetõttu on kaadrivoolavus väga väike. Ettevõte toetab iga töötaja sportimist või terviseliikumist 45 euroga kuus. Ettevõte panustab tuntavalt ka kohaliku kogukonna tegemistesse. Nad toetasid Keila Päeva laste- ja noorteala programmi, ehitasid koostöös Lions klubiga terviseradadele rannavõrkpalliväljaku ja osalevad EV100 projektis “Keila terviseks”. Kõige olulisem ongi nende puhul see, et nad mõtlevad kaasa ja panevad ise käed külge.


2017 esitatud kandidaadid: 

Aade Lõng OÜ (Raasiku vald), Atlantis H2O Aquapark – Tallinna Veekeskus Vesikaru OÜ (Viimsi vald), Ensto Ensek AS (Keila linn), Glascon OÜ (Saue vald), Hyrles OÜ (Rae vald), JOIK OÜ (Saku vald), Metal Express OÜ (Saue linn, nüüd Saue vald), PAKRI Teadus- ja Tööstuspark (Paldiski linn, nüüd Lääne-Harju vald), Saidafarm OÜ (Nissi, nüüd Saue vald), OÜ Narvo (Anija vald), OÜ Von Ramm (Padise, nüüd Lääne-Harju vald).

Aasta ettevõtte tunnustus antakse välja üle kümne töötajaga ettevõttele, mis tegutseb Harjumaal (va Tallinn). Ettevõtte eelmise perioodi majandusaasta aruanne on esitatud õigeaegselt ning tal puudub maksuvõlg (seisuga 01.11.2017). Laureaat on: edukate majandusnäitajatega, stabiilsete töökohtadega (või neid juurde loonud); vastutustundlik ja keskkonnateadlik; orienteeritud koostööle kohalike ettevõtjate ja kogukonnaga.

Harjumaa aasta ettevõtted:
2017 Ensto Ensek AS (Keila linn)
2016 Tiptiptap OÜ (Rae vald)
2015 AS Year (Anija vald)
2014 M.V.Wool (Padise vald)
2013 Bole OÜ (Paldiski linn)
2012 AS Harju Elekter (Keila linn)
2011 AS Aegviidu Puit (Aegviidu vald)
2010 Efekt AS (Kiili vald)
2009 konkurssi ei toimunud
2008 AS Klaasimeister (Kose vald)
2007 AS Raasiku Elekter (Raasiku vald)
2006 AS Mistra-Autex (Raasiku vald)
Tunnustuse väljaandmise algatasid Harju Maavalitsus ning Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus.

EST