Aasta panustaja 2022

Urmas Leeman (Lenne OÜ)
Rae vald
Aasta panustaja 2022

 

Ei juhtu just tihti, et ühe eraettevõtte omanik on mõne spordiala nii suur fänn, et ehitab spordihalli tervele kogukonnale ja veel rohkematele inimestele. Seda tegi Urmas Leeman, kes on lasterõivaste tootja Lenne OÜ üks asutajatest ja omanikest.

2022. aastal avati Rae vallas Jüris Lenne Sulgpallikeskus. 3300 ruutmeetri suuruse 16 väljakuga keskuse hinnaks oli 4,5 miljonit eurot, mille ehitust rahastas Lenne OÜ. Urmas Leemanil ei ole seost Rae vallaga, siinse koha kasuks rääkis hea asukoht ning suur noorte osakaal rahvastikust. Rae vallale tõi uus keskus töökohti ning tulevikus kindlasti ka ettevõtluse ja majanduse arengu.

Sulgpallikeskus sai esimesest päevast hea hoo sisse, trennidesse registreeriti juba enne keskuse avamist. Sulgpallikeskuses tegutseb neljakordse olümpiakogemusega Raul Musta Sulgpallikool, kus toimuvad treeningud juba maast madalast, treeninggrupid on vanusele 4-19-aastat. Lisaks Mustale treenivad noori treenerid, kes kõik treeneritöös kogemustega ja Eestis absoluutses tipus. Sulgpallikool teeb koostööd ka Rae valla koolidega, kus õpilastele tutvustatakse sulgpalli ning koolivaheajal oli lastel võimalus osaleda tasuta treeningutel ja seda mitte vaid Rae valla noortel, vaid oodatud olid kõik soovijad. Julgeme uskuda, et tulevikus näeme uusi noori tippmängijaid, kes on oma sportlaskarjääri alustanud siitsamast Lenne Sulgpallikeskusest. Keskuse rajamine on toonud ka väga paljud täiskasvanud kas avastama uut spordiala või toonud vana hobi juurde tagasi. Sulgpallikeskuse olulisust näitab ka see, et tööpäeva õhtuti on kõik 16 väljakut töös ning nädalavahetustel toimuvad nii Eesti kui Baltimaade võistlused. Lisaks väljakutele, soojendusalale, saunale ja klubiruumidele on keskuses sulgpallivarustuse pood ning mängutuba lastele.

Lenne Sulgpallihall ei ole ehitatud vaid Rae valla elanikele, treeningutel ja võistlustel osalevad inimesed nii Tallinnast, naabervaldadest kui mujalt Eestist ja välisriikidest. Uus sulgpallihall on suur panus kogu Harjumaa ja laiemalt kogu Eesti spordiellu.

Lisaks kvaliteetsetele rõivastele, panustab Urmas Leeman ja Lenne ka noorte tervisesse ja arengusse. Tänu Urmase otsusele minna kaasa ideega sulgpallikeskuse loomisest ning veel enamgi, võtta suur rahaline risk ehitust rahastades, näitab see kui innustavalt on võimalik panustada kohaliku elu ning Harjumaa majandusarengusse. Rae Vallavalitsuses on Urmas Leeman pälvinud oma tegevusega suure lugupidamise ning oleme tema panuse eest väga tänulikud.

 

Tunnustus antakse välja eraisikule, ettevõttele või organisatsioonile, kes edendab ettevõtlikkust ja ettevõtlust ning oma innustava tegevusega panustab kohaliku elu ning Harjumaa majandusarengusse. Tunnustust ei anta riigi või kohaliku omavalitsuse asutusele.

Laureaat on:

 • toetanud ja arendanud ettevõtlikkust, olles eestvedajaks ning innustades ettevõtlikele tegudele;
 • tegutsenud aktiivselt ja edukalt ettevõtluses, tuues piirkonnale majanduslikku kasu (töökohad, koostöö);
 • panustanud kogukondlike või piirkondlike algatuste ning tegevuste õnnestumisse Harjumaal;
 • pälvinud oma tegevusega tähelepanu, usalduse ja lugupidamise kui ärilist mõtteviisi ning vastutustundlikku ettevõtlust väärtustav isik.

Tunnustuse väljaandmise algatas Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ja see kandis aastatel 2006-2017 aasta toetaja nime.

2022.a. kandidaadid:

 • Rainer ja Kelly-Kristel Ottis (OÜ KNOOBUS), Harku vald
 • Padise kastell, Lääne-Harju vald
 • Soodla Kaupluse Osaühing, Anija vald
 • Keila ettevõtjate ümarlaud, Keila linn
 • Urmas Leeman (Lenne OÜ), Rae vald
 • VistHarku.com, Harku vald
 • Kuusalu Ettevõtjate Liit, Kuusalu vald
 • Vladimir Lamonov, Kuusalu vald

Aasta panustajad Harjumaal:
2021 –
Horizon Tselluloosi ja Paberi AS  (Anija vald)
2020
– Alavere Pood OÜ (Anija vald)
2019 –
Paldiski Ettevõtjate Liit (Lääne-Harju vald)
Aasta toetajad Harjumaal:
2018
ei valitud
2017
– Indrek Migur (Keila, hiljem Lääne-Harju vald)
2016 – Aave Transport OÜ (Raasiku vald)
2015 – OÜ Neio (Anija vald)
2014 – Ago Pärnamäe (Anija vald)
2013 – AS Mistra-Autex (Raasiku vald)
2012 – Rae Vallavalitsus (Rae vald)
2011 – MTÜ Heategevusfond Uus Laine (Paldiski linn)
2010 – Keila Lions klubi (Keila linn)
2009 – konkurssi ei toimunud
2008 – Jane Snaith (Kernu vald)
2007 – Loksa Laevatehase AS (Loksa vald)
2006 – Ants Pak, Kadarbiku talu (Saue vald)

Täiendav info:
Anu Ritson, ettevõtluskonsultant, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
anu@heak.ee; tel 5694 2417

EST