Aasta väikeettevõte

AASTA VÄIKEETTEVÕTE 2017

Ettevõtte omanikud Aleksandr Nagornõi ja Svetlana Nagornaja

ALLEKS EHITUS OÜ (RAASIKU VALD)

Alleks Ehituse OÜ on kõrge töömoraali, täpsuse, kvaliteedi ning tulemustega väikeettevõtete. Nagu nimetuski ütleb, tegeleb ettevõtte ehitusega. Firmas on tööl 9 inimest. Alleks Ehitusele pole kunagi tööd otsitud, alati on töö tulnud kõrge töömoraali ja kvalifikatsiooniga ehitajate juurde. 2016. aastal mindi esimest korda välja kinnisvara arendajana riskile. Kui varem täideti tellijafirmade ehitus- ja remondialaseid soove, siis nüüd hakati oma- ja laenuvahenditest ehitama. Tulemuseks oli kolmekordse, 19 korteriga maja püstipanek Arukülas. Korterid viimistleti uute omanike maitse järgi.  Edu on tiivustanud uusehituse kõrvale uue, sarnase projektiga maja ehitust. Praeguseks on uus maja katuse all ning käivad siseviimistlustööd. 19 korterist on 16 broneeritud. Seega aitab ettevõte oma tegevusega kaasa ka Raasiku valla iseseisvana säilimiseks läbi uute kodanike valda toomise. Uue maja broneerijatest vaid 3 peret on Arukülast! Niisuguse tasemeni on jõutud püsiva ning visa tööga, mille tunnusmärkideks on individuaalmajade ehitus Arukülas, suuremahulised remonttööd Kristiine, Ülemiste ja Riia vastavates keskustes ning Raasiku valla haridusasutustes.

Omaette peatüki moodustab Alleksi peomaja. Firma omanikud ostsid Peningil ära lagunenud, vaid müüriköntidena säilinud kunagise kolhoosiaegse väetiselao. Vaid Svetlana ja Aleksandr Nagornõid teavad kui palju jõudu ja vahendeid kulus selle hoone taastamiseks. 2013. aastal Raasiku valla haridus- kultuuritöötajate vastuvõtule tulnud peolisi võttis vastu lavapoodiumiga avar saal, kus on võimalik korraldada üritusi paarisajale inimesele. Lisaks on sisustatud peomaja köök ning teisel korrusel magamistoad. Koosviibimisteks loodud ideaalsed tingimused väljenduvad ruumide broneeringus – kõikidel nädalavahetustel on seal mingi üritus (sünnipäevade tähistamine, pulmad, firmade peod jne). Alleksi peomajas on korraldatud ka ülemaakondlikke koosviibimisi. 2014. aastal anti Harjumaa aasta tegija konkursi võitjatele auhinnad kätte just Alleksi peaomajas.

2017 esitatud kandidaadid: 
Alleks Ehitus OÜ (Raasiku vald), Janeselke OÜ (Jõelähtme vald), Laulasmaa Kohvik OÜ (Keila, nüüd Lääne-Harju vald), Puruvana OÜ (Kose vald), Raasiku Õlletehase kaubandus OÜ (Raasiku vald), Rummu Järv OÜ (Paekalda Puhkekeskus) (Vasalemma, nüüd Harju-Lääne vald), OÜ Katkera (Anija vald), OÜ Peetri Catering (Paldiski linn, nüüd Lääne-Harju vald)

Aasta väikeettevõtte tunnustus antakse välja kuni 10 töötajaga ettevõttele, mis tegutseb Harjumaal (va Tallinn). Ettevõtte eelmise perioodi majandusaasta aruanne on esitatud õigeaegselt ning tal puudub maksuvõlg (seisuga 01.11.2017). Laureaat on: edukate majandusnäitajatega, stabiilsete töökohtadega (või neid juurde loonud); vastutustundlik ja keskkonnateadlik; arendanud aktiivselt koostööd kogukonnaga.

Harjumaa aasta väikeettevõtted:
2017 Alleks Ehitus OÜ (Raasiku vald)
2016 Esko talu OÜ (Saku vald)
2015 Rambo.ee OÜ Itaaliapitsa (Rae vald)
2014 OÜ Triin Tohveri Hoburavi (Kernu vald)
Tunnustust antakse välja aastast 2014 Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse algatusel.

EST