Parim LEADER elukeskkonna projekt

Parim Leader elukeskkonna projekt 2020
Kaberneeme depoohoone ehitus (Jõelähtme vald)

Kaberneeme Klubi on silma paistnud järjepidevusega kohaliku päästeteenuse arendamisel olles eeskujuks tervele Eestile – alates 2015st aastast on nad kaasanud erinevaid ametkondi, kogukonda ja finantseerimisvõimalusi ning jõudnud sihini ja üles ehitanud uue depoohoone, mis ühtlasi on ka küla avalik ruum kogukondlike tegevuste korraldamiseks. Depoohoonet poleks kui ei oleks olnud ühist huvi ja tahtmist piirkonna turvalisust tõsta – hoone rajamist on kümne aasta jooksul nii rahalisel kui nõuga toetanud Jõelähtme Vallavalitsus, Siseministeerium, Leader ja KÜSK programmid, samuti on ettevõtjad õla alla pannud ning isegi kohalikud koolilapsed toetasid oma taskurahast. Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja siseminister Andres Anvelt avasid 2018.aastal Kabereneemes esimese spetsiaalselt vabatahtlikele päästjatele projekteeritud depoohoone I etapi (projekti II ja III etapp on lõpujärgus).
Klubi on silmapaistnud Kaberneeme kandis turvalisuse tagamisel nii merel kui maal pääste korraldamisel aastate jooksul, uue depoohoone rajamine loob lisavõimalusi muude tegevuste algatamiseks, kus heameelega oodatakse kogukonna ettepanekuid ja seega on loonud uusi võimalusi kohalike elanike ja külastajate vaba aja veetmiseks. Hoones on toimunud juba mitmeid koosolekuid, koolitusi, kontsert, plaanis on suviste kinoprogrammide algatamine jne.
MTÜ on kogukonnale tugevaks toeks olnud ja muutnud samas Leader projekti toel ehitatud depoohoone rajamisega ka piirkonna avalikku ruumi – Klubi suurim ja olulisim piirkondlik ettevõtmine on multifunktsionaalse depoohoone rajamine Kaberneeme külas. Depoohoone silmapaistvalt nägus ja sobilik arhitektuurne lahendus rannaäärses külas on eeskujuks teistele vabatahtlikele päästeorganisatsioonidele nii Harjumaal kui Eestis ning tõstnud piirkonna tuntust ja mainet – üks tehniline hoone võib välja näha kui seltsimaja või isegi väike kirik! Depoohoone asub külaplatsi ääres, hoone ühele küljele on ehitatud ka bussiootepaviljon ja seega igapäevaselt kasutuses kogukonna huvides. https://www.facebook.com/kaberneemevpk
MTÜ Kaberneeme klubi on moodustatud 2001. aastal Kaberneeme ja Haapse külade elanike initsiatiivil eesmärgiga parandada piirkonna turvalisust, heakorda ja elukeskkonna kvaliteeti. Klubi hoiab ja kannab traditsiooni tagada kohalik turvalisus oma vabatahtlike abil. Klubil on 2 tuletõrjeautot, rannaäärseks ja väikesaarte kaitseks on olemas portatiivne tulekustutustehnika ning kaater merepäästealaste tegevuste toetamiseks. Klubi vabatahtlikusse päästemeeskonda kuulub 19 inimest. MTÜ on sõlminud koostöö- ja teenuseosutamise lepingud Päästeametiga ja Politseiametiga.
Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/4475063/fotod-president-avas-kaberneemes-vabatahtlikele-ehitatud-paastedepoo

***
Parima LEADER elukeskkonna projekti auhind antakse perioodil 2016-2020 ellu viidud või lõpujärgus olevale Harjumaa LEADER projektile, mis on:

  • oluliselt muutnud piirkonna avalikku ruumi,
  • loonud uusi võimalusi kohalike elanike ja külastajate vaba aja veetmiseks,
  • säilitanud või eksponeerinud kultuuripärandit,
  • tõstnud piirkonna tuntust ja mainet.
 Projekti elluviija võib olla nii ettevõtja, kodanikuühendus kui KOV.

2020 kandidaadid:
• Kaberneeme depoohoone ehitus (Jõelähtme vald)
• Avalik virgestusala/jõulinnak Klooga alevikku (Lääne Harju vald)
• Kuusalu Keskkooli amortiseerunud korvpalliväljaku renoveerimine multispordiväljakuks (Kuusalu vald)
• Raasiku koertepark  (Raasiku vald)
• Aruküla jääväljak (Raasiku vald)
• Peetri pargi skatepark (Rae vald)
• Suusaraja masina soetamine (Raasiku vald)
• Hüüru mõisa renoveerimine külade(kogukonna)keskuseks (Saue vald).

LEADER tegevusgrupid Harjumaal: Lääne-Harju Koostöökogu, Ida-Harju Koostöökoda, Põhja-Harju Koostöökogu, Nelja valla kogu, Arenduskoda

Leader elukeskkonna parimad projektid:
2020
– Kaberneeme depoohoone ehitus (Jõelähtme vald)
2019 – Kehra jaamahoone rekonstrueerimise II etapp. Kehra ühistranspordi teeninduskeskuse ja Vabadussõja murdelahingute muuseumi rajamine (Anija vald)
2014:
•Rehe Seltsimaja (Saku vald, Nelja valla kogu);
•Ajaveski kunsti- ja käsitöökeskuse avamine (Jõelähtme vald, Põhja-Harju Koostöökogu);
•Mööbel Sinule OÜ (Kose vald, Ida-Harju Koostöökoda);
•Laitse Seltsimaja soojustamine (Kernu vald, Lääne-Harju Koostöökogu)

 

 

EST