Parim LEADER elukeskkonna projekt

Parim LEADER elukeskkonna projekt perioodil 2016-2019 –Kehra jaamahoone rekonstrueerimise II etapp. Kehra ühistranspordi teeninduskeskuse ja Vabadussõja murdelahingute muuseumi rajamine
(Anija vald)

Kümme aastat kestnud Kehra Raudteejaama renoveerimine jõudis 2019.aastal lõpule. LEADER toetust saadi juba eelmisel programmperioodil (projekteerimiseks ja ehituse I etapiks). 2019. aastal jõuti lõpuni renoveerimistööde viimase etapiga. Kogu investeering läks maksma 365 000 eurot, sellest 171 500 eurot on LEADER toetus, Anija vald on hoonesse investeerinud 191 500 eurot. Lisaks MTÜ omavahendid ja mõõtmatul hulgal vabatahtlikku tööd.

Projekt väärib tunnustust just MTÜ väga järjepideva ja asjatundliku töö eest ajaloolise jaamahoone taastamisel. Läbi kümne aasta on pingutatud ja vaeva nähtud, et lõpuks saavutada oluline eesmärk. Hakkama on saadud ka riigihanke korraldamisega ja kogu sellega seotud dokumentatsiooniga, mis on MTÜ jaoks suur kadalipp.

Piirkonna jaoks on Kehra Raudteejaam koos sinna rajatud muuseumiga olulise märgilise tähtsusega. Kehra Raudteejaamast küüditati omal ajal mitmeid piirkonna elanikke ning seda aega mäletavatele inimestele on tegemist olulise ajaloolise mälestuskohaga. Rongiootepaviljonina on hoone samuti pikalt kohalikke teeninud ja piirkonna ajalukku talletunud.

Hoone renoveerimisega on avaldatud austust piirkonna ajaloole ning inimestele, loodud olulised teenused ning aidatud kaasa turismi edendamisele. Täna on jaamahoones pidevalt avatud muuseum, tegutseb kohvik ning hoone on piirkonnas oluliseks vaatamisväärsuseks ja külastusobjektiks.

Kehra jaamahoone rekonstrueerimine muuseumiks ja ühistranspordi ootesaaliks on kirjas ka Eesti juubelikingitusena.

Parima LEADER elukeskkonna projekti auhind antakse perioodil 2016-2019 ellu viidud Harjumaa LEADER projektile, mis on:
  • oluliselt muutnud piirkonna avalikku ruumi,
  • loonud uusi võimalusi kohalike elanike ja külastajate vaba aja veetmiseks,
  • säilitanud või eksponeerinud kultuuripärandit,
  • tõstnud piirkonna tuntust ja mainet.
 Projekti elluviija võib olla nii ettevõtja, kodanikuühendus kui KOV.

LEADER tegevusgrupid Harjumaal: Lääne-Harju Koostöökogu, Ida-Harju Koostöökoda, Põhja-Harju Koostöökogu, Nelja valla kogu, Arenduskoda

 

2019.aasta parim 2016-2019 ellu viidud LEADER elukeskkonna projekt:

•Kehra jaamahoone rekonstrueerimise II etapp. Kehra ühistranspordi teeninduskeskuse ja Vabadussõja murdelahingute muuseumi rajamine (Anija vald)

2014.aastal tunnustas iga LEADER tegevusgrupp oma piirkonna parimaid investeeringuprojekte, milleks olid:
•Rehe Seltsimaja (Saku vald, Nelja valla kogu);
•Ajaveski kunsti- ja käsitöökeskuse avamine (Jõelähtme vald, Põhja-Harju Koostöökogu);
•Mööbel Sinule OÜ (Kose vald, Ida-Harju Koostöökoda);
•Laitse Seltsimaja soojustamine (Kernu vald, Lääne-Harju Koostöökogu)

 

 

EST