Vali tegutsemisvorm

Soovides asutada kodanikuühendust, peaksid esmalt välja selgitama, milline tegevusvorm selleks sobivaim on – mittetulundusühing, sihtasutus või seltsing. Siinjuures on abiks mtyabi.ee kirjeldatu. Idee arutamiseks ning sobivaima tegutsemisvormi väljavalimiseks helista julgelt HEAKi vabaühenduste konsultandile numbril 656 6522 või kirjuta info[ät]heak.ee.

Valmista ette asutamisdokumendid

Mittetulundusühingu, sihtasutuse ja seltsingu asutamisdokumentide näidised leiad samuti vabaühenduste abimehest mtyabi.ee. Tutvu näidistega, lepi oma kaaslastega ühised reeglid kokku ja vormistage ühenduse dokumendid. Soovi korral saada asutamisdokumendid (asutamisleping ja põhikiri) enne registrile esitamist MTÜ konsultandile ülevaatamiseks. Vajadusel lepi konsultandiga kokku silmast-silma kohtumise aeg.

Registreeri ühendus

Soodsaim võimalus MTÜ või SA registreerimiseks on e-äriregister. Vajadusel saad abi vabaühenduste abimehe juhendit järgides. Paljudele MTÜsid puudutavatele küsimustele leiad vastuse mtyabi.ee lehelt. Kui Sul tekivad täiendavad küsimused, pöördu julgesti meie keskuse konsultantide poole. Riigilõivude suurusest saad lugeda lühidalt siin.

HEAKi konsultantide kontaktandmed.

Teiste maakondade konsultantide kontaktid.