Uudised

6. dets. 2017

Omatulu teenimise tugiprogramm!

Erakordne võimalus osaleda kümnel Harjumaa vabaühendusel omatulu teenimise tugiprogrammis! HEAK ise korraldab ja kaasab oma ala parimad koolitajad. Kandideerimiseks saab ankeete täita 10.detsembrini. Alustame juba 11.jaanuaril 2018.
28. nov. 2017

MTÜ uudiskiri 28.11.2017

Mitmed taotluste tähtajad, põnevad sündmused. Loe lisaks.
28. nov. 2017

Jõulukampsuni päev 15.12.2017

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest päevast, mil ühest väikesest repliigist läks „lumepall“ veerema – nii, nagu meil MAKis ikka juhtub… Millest saavad alguse parimad äriideed? Ikka vajadusest. Nii sündis ka heategevusliku jõulukampsuni päeva maaletoomise idee. Oli vajadus - tuua pimedasse külma talveaega pisut värve ning rõõmu (kanname lõbusaid jõulukampsuneid) ja saada sooja (teeme head, sest headus teeb südame soojaks). Et MAKid on võrgustik, teeme head koos ja kutsume ka teisi kaasa lööma, sest üheskoos jõuab ju rohkem. Ja nii sündiski Jõulukampsuni päev, mis ühendab rõõmu ja headuse, lõbusa ja kasuliku, lustliku ja vajaliku. Kanname ühel detsembrikuu päeval lõbusaid jõulukampsuneid, jagame fotosid oma rõõmsast kollektiivist teistega ja toetame heategevusorganisatsiooni. Liitu Sinagi heategevusliku jõulukampsuni kampaaniaga!
25. nov. 2017

Toimus lõimumise häkaton

24-25.novembril Integratsiooni Sihtasutus ning Kultuuriministeerium korraldasid Lõimumise häkatoni, kus osales samuti 2 võistkonda, keda oma nõu ning suunamisega natuke toetas ka HEAK! Võitjad on selgunud! Tänu toredatele mentoritele, kes esitasid vahest keerukaid küsimusi, 4 meeskonda said kõige paremini arendada enda mõtteid ning vormistada neid projektidesse. MTÜ Youth Club Active ning MTÜ Youth progress, keda eriti toetas HEAK, said enda ideede realiserimiseks rahalist preemiat! Õnnitleme teisi võitjaid ning soovime kõigile edu projektide ellu viimisel!
24. nov. 2017

Harjumaa aasta tegijad said tunnustused kätte

Harjumaa aasta tegijad said tunnustused kätte Kiisa rahvamajas. Oli tore ja südamlik olemine. Aitäh osalejatele, õnnitlused Tegijatele!
23. nov. 2017

Ühisnädalat veavad MTÜde konsultandid

Käimas on Ühisnädal, mida veavad arenduskeskuste MTÜde konsultandil. Sel aastal tutvustatakse Ühisnädala Facebooki lehel kõiki arenduskeskuste MTÜ konsultante üle Eesti. Toome Sulle killukese harjukatest. Teiste kohta mine uudistama: https://www.facebook.com/uhisnadal/
22. nov. 2017

Naabrivalve kutsub häid ametnikke märkama

MTÜ Eesti Naabrivalve kutsub kõiki Eesti elanikke 20. novembrist kuni 26. novembrini osalema Hea Ametniku konkursil. Konkursi abil tunnustatakse hoolivaid ja abivalmis ametnikke ning kutsutakse üles tähelepanu pöörama nende töö juures inimlikule küljele, mis tihtipeale bürokraatiasse kipub kaduma minema.
21. nov. 2017

Neljapäeval digitöötuba foto- ja videotöötlusest

Vabaühenduste Liit teatab, et uus digitöötuba ees ootamas juba sel nädalal, neljapäeval, 23. novembril vahemikus kl 16-17. Kui seni oled kimpus olnud telefonis või arvutis fotode töötlemisega, sobivate kaadrite loomise ja valimisega või hoopis soovid iseseisvalt vahvaid lühivideosid kokku panna, siis see nutika foto- ja videotöötluse veebiseminar ongi mõeldud just Sulle! Koolituse viib läbi Tallinna Ülikooli haridustehnoloog ja sisekoolitaja Veronika Rogalevitš. Hea, kui veebiseminari ajal on lisaks arvutile käepärast ka nutitelefon või tahvel, kuid saab osaleda ka siis, kui olemas vaid arvuti. Registreerumine ja info, kuidas ees ootavaks veebiseminariks end ja seadmeid ette valmistada ning milliseid rakendusi õpime, leiad töötoa kirjeldusest www.heakodanik.ee/digivoimekus/ajakava lehel.
21. nov. 2017

Harjumaa sündmused Ühisnädalal

Mine vaatama, milliseid sündmusi Ühisnädal Harjumaal kaasa toob. Kindlasti oodatakse nii mõneski Sinu osalust. Kasuta seda võimalust :-)
20. nov. 2017

Täna algas Ühisnädal

Täna algas Ühisnädal. “Ühisnädal on ainus hetk aastas, mil tõstetakse esile iga maakonna tegusate kogukonnaliikmete panust. Tunnustamine on vabatahtliku tegevuse väärtustamise lahutamatu osa,” sõnas Marten Lauri Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist. “Ühtlasi annab Ühisnädal hea võimaluse piiluda vabaühenduste köögipoolele, et näha, millega aktiivsed inimesed igapäevaselt tegelevad,” lisas ta.
18. nov. 2017

Vabatahtlike laat on kontaktide leidmise koht

Vabatahtlike laat on kontaktide leidmise koht. HEAKi laua ümber oli kogu aeg rahvast, sest Küllil ja Zenjal olid omad nipid suhtlemiseks. Ise saime vähe ringi liikuda.Laat kestab 17ni.
18. nov. 2017

Selle aasta Ühisnädal sai täna avalöögi

Selle aasta Ühisnädal sai täna avalöögi Tallinna Lauluväljakul vabatahtlike laadaga. Külli ja Jevgenia Rõbakova olid HEAKi ja kogu võrgustikku esindamas.
15. nov. 2017

Harjumaa vabaühendustele omatulu teenimise tugiprogramm

2018 tuleb Harjumaa vabaühendustele omatulu teenimise tugiprogramm. Tugiprogramm annab vajalikud teadmised omatulu teenimisest vabaühendustes ja oma toote või teenuse edasiarendamisest. Programm koosneb kümnest moodulist, millest 7 moodulis käsitletakse erinevaid teemasid, 3 moodulit on planeeritud praktikale ja õppereisile Eestis. Tugiprogramm viiakse läbi jaanuar-juuni 2018, programmi lõpuks valmib äriplaan ja omatulu teenimise tegevuskava. Mais 2019 toimub mõju analüüs. Kandideeri programmi juba täna! Vastu saame võtta 10 ühendust.
8. nov. 2017

Juba homme on Vabaühenduste Liidu digitöötuba

Juba homme on Vabaühenduste Liidu digitöötuba teemal "Kuidas korraldada vabaühenduses dokumendihaldust". Töötuba kestab kell 16:00-17:30. Osalemine seal, kus Sul on mõnus olla ja hea internet. Registreeruma peab ka. Info lingil:
8. nov. 2017

Harjumaa Ühisnädala sündmuse lisamine

Ühisnädal toimub sel aastal 20.-26.novembril üle Eesti. Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ootab lisama Harjumaal toimuvaid kodanikuühiskonna teemalisi sündmusi ning vabakondade ettevõtmisi Ühisnädala sündmuste kavva. Oma sündmuse saad […]
8. nov. 2017

Sa korraldad Ühisnädalal sündmuse? Anna meile teada.

Sa korraldad Ühisnädalal sündmuse? Anna meile sellest teada! Me lisame selle Ühisnädala kavva.
7. nov. 2017

Selgusid Harjumaa aasta tegijad 2017

Harjumaa aasta ettevõte on Ensto Ensek AS (Keila linn), aasta väikeettevõte Alleks Ehitus OÜ (Raasiku vald), aasta kodanikuühendus MTÜ Lootuse Küla (Kernu vald), aasta toetaja Indrek Migur (Keila vald), aasta sädeinimene Kaisa Linno (Kuusalu vald) ja aasta tegu 2017 on Eesti mootorispordi muuseum Momu (Nissi vald). Harjumaa Aasta tegijaid on tunnustatud aastast 2003, erinevates kategooriates on kokku välja antud 72 tunnustust.
6. nov. 2017

Harju Maavalitsus kutsub esitama Harju maakonna teenetemärgi kandidaate

Harju Maavalitsus kutsub esitama Harju maakonna teenetemärgi kandidaate 21. novembriks 2017 Harju maakonna teenetemärgiga autasustatakse füüsilisi isikuid maakonnale osutatud eriliste teenete eest. Teenetemärgi taotlusi on õigus esitada kõigil Harju maakonnas asuvatel kohaliku omavalitsuse üksustel, avalik- ja eraõiguslikel juriidilistel isikutel ning füüsilistel isikutel. Ootame taotlusi Harju maakonna teenetemärgi andmiseks 21. novembrini 2017 aadressil Roosikrantsi 12, Tallinn, 15077 või e-posti teel aadressil Teenetemärgi statuut ja taotluse vorm on leitav Harju Maavalitsuse kodulehelt aadressil https://harju.maavalitsus.ee/et/harju-maakonna-teenetemark Teenetemärgi annetamise otsustab Harju maavanem. Teenetemärke annetatakse maakonnas aastast 1996. Aastate jooksul on kokku välja antud 78 maakonna teenetemärki. 2016. aastal pälvisid teenetemärgi Põhja prefekt Kristian Jaani, Harju Maavalitsuse kultuurinõunik Riin Kivinurm, Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ja Padise mõisa juhataja Karl Andreas Storaasli-Vonramm. Teenetemärgid annab Harju maavanem üle 30. detsembril toimuval traditsioonilisel aastalõpu vastuvõtul Rahvusooperis „Estonia“.
6. nov. 2017

Päästeametil on käimas projektikonkurss mittetulundusühendustele

Päästeametil on käimas projektikonkurss mittetulundusühendustele “Õnnetuste ennetamine 2018” Konkursi tähtaeg on 1.detsember
2. nov. 2017

Harjumaa aasta tegija konkursile laekus 81 ankeeti

Harjumaa aasta tegija konkursile laekus 81 ankeeti, esitati 76 kandidaati: sädeinimesi 26, kodanikuühendusi 16, ettevõtteid 11, tegu 9, väikeettevõtteid 8 ja toetajaid 6. Raasiku vallast on 11, Nissi vallast 8, Anija ja Kuusalu vallast 6 ning Keila linnast ja Rae vallast 5 nominenti. Aitäh kõigile, kes märkasid! Aasta tegijad avalikustame 7.novembril, tunnustused anname üle 23.novembril.
EST