Kõik uudised

6. dets. 2017

Uus PESA+ programmi hooaeg on algamas

Uus PESA+ programmi hooaeg on algamas Ekspordile suunatud PESA+ programmi 4. hooaeg alustab 5. veebruaril 2018. Oodatud on kandideerima ettevõtted, kes soovivad oma disaintootega vallutada välisturu või on teinud selles suunas juba esimesi samme, kuid vajavad täiendavaid teadmisi. PESA+ koondab endas veebipõhise koolitusprogrammi, praktilised töötoad ja rahvusvahelise mentorporgrammi. Liitumiseks täida akneet hiljemalt 15. jaanuariks 2018.
6. dets. 2017

Omatulu teenimise tugiprogramm!

Erakordne võimalus osaleda kümnel Harjumaa vabaühendusel omatulu teenimise tugiprogrammis! HEAK ise korraldab ja kaasab oma ala parimad koolitajad. Kandideerimiseks saab ankeete täita 10.detsembrini. Alustame juba 11.jaanuaril 2018.
5. dets. 2017

Harjumaa tootmisettevõtete arenguprogrammi IV moodul

Käimas on Harjumaa tootmisettevõtete arenguprogrammi IV moodul: teemaks väärtusvoo terviklik juhtimine
28. nov. 2017

MTÜ uudiskiri 28.11.2017

Mitmed taotluste tähtajad, põnevad sündmused. Loe lisaks.
28. nov. 2017

Jõulukampsuni päev 15.12.2017

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest päevast, mil ühest väikesest repliigist läks „lumepall“ veerema – nii, nagu meil MAKis ikka juhtub… Millest saavad alguse parimad äriideed? Ikka vajadusest. Nii sündis ka heategevusliku jõulukampsuni päeva maaletoomise idee. Oli vajadus - tuua pimedasse külma talveaega pisut värve ning rõõmu (kanname lõbusaid jõulukampsuneid) ja saada sooja (teeme head, sest headus teeb südame soojaks). Et MAKid on võrgustik, teeme head koos ja kutsume ka teisi kaasa lööma, sest üheskoos jõuab ju rohkem. Ja nii sündiski Jõulukampsuni päev, mis ühendab rõõmu ja headuse, lõbusa ja kasuliku, lustliku ja vajaliku. Kanname ühel detsembrikuu päeval lõbusaid jõulukampsuneid, jagame fotosid oma rõõmsast kollektiivist teistega ja toetame heategevusorganisatsiooni. Liitu Sinagi heategevusliku jõulukampsuni kampaaniaga!
28. nov. 2017

Kutse ISPO Munich 2018 messikülastusreisile

Kutse ISPO Munich 2018 messikülastusreisile Maakondlikud Arenduskeskused kutsuvad tekstiili ja õmblustööstuse ettevõtete esindajad Eestis 29. – 31. jaanuaril 2018 messikülastusreisile Saksamaale Münchenisse. Kandideerimine messikülastusele on avatud ainult kahe nädala jooksul kuni 11.12.2017! Lähem info ja registreerimine: https://goo.gl/wfTur9
25. nov. 2017

Toimus lõimumise häkaton

24-25.novembril Integratsiooni Sihtasutus ning Kultuuriministeerium korraldasid Lõimumise häkatoni, kus osales samuti 2 võistkonda, keda oma nõu ning suunamisega natuke toetas ka HEAK! Võitjad on selgunud! Tänu toredatele mentoritele, kes esitasid vahest keerukaid küsimusi, 4 meeskonda said kõige paremini arendada enda mõtteid ning vormistada neid projektidesse. MTÜ Youth Club Active ning MTÜ Youth progress, keda eriti toetas HEAK, said enda ideede realiserimiseks rahalist preemiat! Õnnitleme teisi võitjaid ning soovime kõigile edu projektide ellu viimisel!
24. nov. 2017

Harjumaa aasta tegijad said tunnustused kätte

Harjumaa aasta tegijad said tunnustused kätte Kiisa rahvamajas. Oli tore ja südamlik olemine. Aitäh osalejatele, õnnitlused Tegijatele!
23. nov. 2017

HEAK artiklisari: Kas automatiseerimine ja digitaliseerimine on jõukohane ka väikeettevõtetele?

Käesoleva aasta oktoobri lõpus toimus Tallinnas rahvusvahelisel konverents Manufuture 2017, kus käsitleti tootmisettevõtetes toimuvaid muudatusi, kaasa arvatud jätkuvat toomise automatiseerimist ning uute tehnoloogiate kasutamist. Üks tähelepanu […]
23. nov. 2017

Ühisnädalat veavad MTÜde konsultandid

Käimas on Ühisnädal, mida veavad arenduskeskuste MTÜde konsultandil. Sel aastal tutvustatakse Ühisnädala Facebooki lehel kõiki arenduskeskuste MTÜ konsultante üle Eesti. Toome Sulle killukese harjukatest. Teiste kohta mine uudistama: https://www.facebook.com/uhisnadal/
22. nov. 2017

NUTIKAS arendustoetuse taotlusvooru lõpuni jääb üks kuu ja ligi 6 miljonit eurot

Hea ettevõtja! Ettevõtete ja teadusasutuste koostöös elluviidavateks arendusprojektideks pakutava nutika spetsialiseerumise rakendusuuringute toetuse (NUTIKAS) teine taotlusvoor lõpeb 20. detsembril 2017. Vabu vahendeid on selles voorus veel […]
22. nov. 2017

Naabrivalve kutsub häid ametnikke märkama

MTÜ Eesti Naabrivalve kutsub kõiki Eesti elanikke 20. novembrist kuni 26. novembrini osalema Hea Ametniku konkursil. Konkursi abil tunnustatakse hoolivaid ja abivalmis ametnikke ning kutsutakse üles tähelepanu pöörama nende töö juures inimlikule küljele, mis tihtipeale bürokraatiasse kipub kaduma minema.
21. nov. 2017

Tootmisettevõtete õppereis

Tootmisettevõtete õppereis: Hyrles OÜ - Lean tootmine ja Industry 4.0 HEAK korraldas täna Harjumaa tootmisettevõtetele külaskäigu Hyrles OÜsse, mille raames tutvuti ettevõtte tegemiste ja tootmisega Lean mõtlemise ja Industry 4.0 vaatenurgast. Enne ringkäiku tootmises andis Jari Kukkonen osalejatele ka teoreetilise baasi Lean mõtlemise ja klassikaliste kadude osas, et osataks paremini märgata tootmises rakendatud põhimõtteid. Osalejaid huvitas väga ka võõrustaja koostöö Eesti IKT klastriga, et kaaluda samalaadset koostööd ettevõtte tegevuse digitaliseerimiseks.
21. nov. 2017

Neljapäeval digitöötuba foto- ja videotöötlusest

Vabaühenduste Liit teatab, et uus digitöötuba ees ootamas juba sel nädalal, neljapäeval, 23. novembril vahemikus kl 16-17. Kui seni oled kimpus olnud telefonis või arvutis fotode töötlemisega, sobivate kaadrite loomise ja valimisega või hoopis soovid iseseisvalt vahvaid lühivideosid kokku panna, siis see nutika foto- ja videotöötluse veebiseminar ongi mõeldud just Sulle! Koolituse viib läbi Tallinna Ülikooli haridustehnoloog ja sisekoolitaja Veronika Rogalevitš. Hea, kui veebiseminari ajal on lisaks arvutile käepärast ka nutitelefon või tahvel, kuid saab osaleda ka siis, kui olemas vaid arvuti. Registreerumine ja info, kuidas ees ootavaks veebiseminariks end ja seadmeid ette valmistada ning milliseid rakendusi õpime, leiad töötoa kirjeldusest www.heakodanik.ee/digivoimekus/ajakava lehel.
21. nov. 2017

Harjumaa sündmused Ühisnädalal

Mine vaatama, milliseid sündmusi Ühisnädal Harjumaal kaasa toob. Kindlasti oodatakse nii mõneski Sinu osalust. Kasuta seda võimalust :-)
20. nov. 2017

Täna algas Ühisnädal

Täna algas Ühisnädal. “Ühisnädal on ainus hetk aastas, mil tõstetakse esile iga maakonna tegusate kogukonnaliikmete panust. Tunnustamine on vabatahtliku tegevuse väärtustamise lahutamatu osa,” sõnas Marten Lauri Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist. “Ühtlasi annab Ühisnädal hea võimaluse piiluda vabaühenduste köögipoolele, et näha, millega aktiivsed inimesed igapäevaselt tegelevad,” lisas ta.
18. nov. 2017

Vabatahtlike laat on kontaktide leidmise koht

Vabatahtlike laat on kontaktide leidmise koht. HEAKi laua ümber oli kogu aeg rahvast, sest Küllil ja Zenjal olid omad nipid suhtlemiseks. Ise saime vähe ringi liikuda.Laat kestab 17ni.
18. nov. 2017

Selle aasta Ühisnädal sai täna avalöögi

Selle aasta Ühisnädal sai täna avalöögi Tallinna Lauluväljakul vabatahtlike laadaga. Külli ja Jevgenia Rõbakova olid HEAKi ja kogu võrgustikku esindamas.
17. nov. 2017

Tippjuhtide päev

Tippjuhtide päev: miks ja kuidas digitaliseerida? Ille ja Anneli osalevad täna Instruteci raames toimuval seminaril, kus peateemaks tööstuse digitaliseerimine. Seth Lackman Ericssonist ütleb, et Tööstus 4.0 ei ole tehnolooga vaid pigem inimesed, ärimudelid, protsessid, uued tooted ja teenused.
16. nov. 2017

Ettevõtte külastusele registreerimiseks viimane päev!

Täna on veel viimane võimalus ettevõtte külastusele registreerimiseks!
EST