Megatrendid turismis ja kuidas see meid mõjutab?

Megatrendid turismis ja kuidas see meid mõjutab?

 

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna sihtkohtade arendamise koostööprojekti raames toimus 4. aprillil koostöös Turundusproff OÜga turismiettevõtjate inspiratsiooniseminar teemal „Megatrendid turismis ja kuidas see meid mõjutab?“ Avasõnad ütles Turundusproff OÜ tegevjuht ja seminari moderaator Anu-Mall Naarits. Seminaril käsitleti olulisemad megatrende, mis avaldavad mõju ka Eesti turismisektorile ning otsiti vastuseid teemapüstitustele:

  • Milline on digitaalsete, maheturismi ja kaugtööturismi trendide pilt hetkel maailmas, mis on muutumises?
  • Praktilised näited nii maailmast kui ka Eestist.
  • Kuidas mõjutavad digitaalsete, maheturismi ja kaugtööturismi trendid erinevaid sektoreid – majutusasutused, restoranid, giidid, transport, infrastruktuuri arendust (kohalik omavalitsus – terviserajad, bussijaamad jne).
  • Mida turismiettevõtted trendidega kaasa minemiseks teha saaks?
  • Millised oleksid lihtsad ja mõistlikud lahendused?

Paneeldiskussioonis osalesid:

Margus Sameli, Touringery tegevjuht. Ta on oma karjääri jooksul silmitsi seisnud paljude turu- ja tööstuse muutuste ja uuenduslike lahendustega. Tulevikku vaatavate lahenduste leidmine ning ettevõtete reorganiseerimine muutuval ja dünaamilisel turul – see on see, mida ta tõesti naudib!
Lisanna Elm, SA Põlvamaa Arenduskeskuse Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht. Keskuse eesmärgiks on luua ning arendada uudset tööturismi võrgustikku Põlva, Võru ja Valga maakonnas ning edendada kaugtööalast teadlikkust ja suurendada seeläbi Kagu-Eesti kui kaugtööparadiisi tuntust.
Krista Kulderknup, Organic Estonia tegevjuht ja projektide eestvedaja. Organic Estonia eesmärgiks on muuta mahemajandussektor Eestis arvestatavaks ekspordi- ning majandusharuks, muutes mahemajandusega seonduv asjaajamine lihtsamaks, tagasisidestatuks ja koordineeritumaks.

Inspiratsiooniseminari rahastati läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Inspiratsiooniseminari järelvaatamine: Megatrendid turismis ja kuidas see meid mõjutab?

Lisainfo:

Karmen Paju

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
www.heak.ee