MTÜ uudiskiri 02.05.2017

Rehad, labidad, kärud reas? Talgupäev läheneb!

 

HEAKi UUDISED

30.mail kell 10-17 toimub Omavalitsusmajas (Sirge 2) praktiline koolitus MTÜ raamatupidamisest. Koolitus annab osalejatele ülevaate MTÜ raamatupidamise põhinõuetest ning majandusaasta aruandest ning sisaldab nii teoreetilist õpet kui ka praktilisi harjutusi ja ülesandeid. Koolitaja on Siiri Einaste. Registreerimine kodulehel oleva lingi kaudu kuni 23.maini või kuni kohti jätkub. Koolituse maksumus on 65 eurot.

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus teeb koolitusplaane MTÜ esindajatele ja liikmetele järgmiseks hooajaks ehk sügis 2017 kuni kevad 2018. Palun anna meile teada, milliseid koolitusi just Sina või Sinu organisatsioon vajab. Ankeedi täitmine võtab vaid ühe väikese hetke ja see on avatud mai lõpuni.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

15.maiks  saab esitada Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames tunnustamiseks aasta õppijat, aasta koolitajat, aasta koolitussõbralikumat organisatsiooni, aasta õpitegu ja aasta raamatukogu.

1.juuni kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru. Toetatakse projekte, mis keskenduvad vabaühenduse majandusliku elujõulisuse suurendamisele, saavutamaks ühenduse eesmärkide elluviimisel olulise arenguhüppe.

06.juuni kell 15.00 ootab KÜSK taotlusi EV100 kingituste ja sündmuste väiketoetuste taotlusvooru. Kingitus peab olema enne taotlemist kantud kas EV100 kingituste lehele või EV100 sündmuste kalendrisse. Ühele projektile saab toetust küsida 300-1500 eurot.

 

VALDKONNAS TOIMUV

DigiMaa ootab Harjumaa elanike ja ettevõtjate sooviavaldusi lairibaühenduse saamiseks. Lairibaühendus on valguskaablil põhinev uue põlvkonna ühendus, mis võimaldab koju ja kontorisse ülikiiret internetti, televisiooni-, turva- ja telefoniteenuseid ning palju muud. Sooviavalduste põhjal alustatakse võrkude planeerimist. Lairibavõrku ei ehitata kõikide külade ja majadeni, vaid ainult sinna, kuhu seda soovitakse ning kus see kohe kasutusele võetakse. Seepärast on oluline, et kõik soovijad oma info edastaksid. DigiMaa on Harjumaa Omavalitsuste Liidu poolt algatatud ettevõtmine ning selles osalevad kõik Harjumaa linnad ja vallad. Kaasaegse IT-taristu arendusse panustavad tulevikku vaatavalt nii riik kui kohalikud omavalitsused.

Tänavu korraldab Arvamusfestival esmakordselt lastearutelusid, mille lõppenud ideekorjesse laekus 5.-7. klassi õpilaste poolt 13 aruteluettepanekut. Tõstatatud teemad varieeruvad keskkonnakaitsest virtuaalmaailma sõltuvuse ning laste (kooli)õnneni.

6.mai on Teeme Ära talgupäev. Tänavuse talgukevade märksõnaks on valmistumine! Seame end valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja looduse vingerpussideks.

10.mail toimub Vabaühenduste Liit EMSLi korraldatud IX kaasamise kevadkool. Teemaks  koostöövormid valdades ja linnades.

31. mail on rahvusvaheline kaugtööpäev. Sel aastal tunnustatakse organisatsioone, kes kaugtööd rakendavad. Juta Asuja ja Demis Voss Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusest kirjutavad HEAKi kodulehel kaugtöö plussidest erinevatele osapooltele tuues näiteid igapäevaelust, uuringutest kui tuleviku vaatevinklist.

 

IGIHALJAS

Hoia end kursis HEAKi jagatud infoga eesti keelses Facebookis või venekeelse Facebooki lehel.

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks. Konsultantide kontaktandmed on HEAKi veebilehel.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli

Telefon 6566 522