MTÜ uudiskiri 03.04.2017

Kevadise oja lõbus vulin on vee ja kivide koostöö tulemus. Talgukevad koputab  juba uksele.

HEAKi UUDISED

7.aprill kell 16:30-18:30 Kogemuste õpitoas räägime liikmelisusest. MTÜ liikmed, nende õigused ja kohustused. Aga võrgustik? Kelle huvides tegutseme? Õpituba on tasuta, vajalik eelregistreerimine.

13.aprill kell 10:00-13:00 seminar alustavatele vabaühendustele. Tutvustame maakondlike arenduskeskuste teenuseid, jagame kogemusi peamistest teemadest, millega vabaühendused kokku puutuvad. Seminar on tasuta. Vajalik eelregistreerimine.

21.-22.aprillil koostöös Kodukant Harjumaaga kogemusreis Ida-Harjumaale. Tutvume Harjumaa aasta külaga, saame ülevaate Anija lüliti ideest teostuseni, kohtume külaseltside eestvedajatega, uurime, kuidas KOV toetab vabaühendusi, kuidas arendada ettevõtlust maapiirkonnas. Osavõtumaks 30 eurot, registreerumine kodulehel.

4.mai kell 11:00-16:30 kodulehe loomise koolitus WordPressiga. Koolituse maksumus 90 eurot, koolitaja Asko Uri. Koolituselt saab kõik vajalikud oskused, et kodulehe tegemisel ja hilisemal haldamisel täiesti oma jõududega hakkama saada.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

10.-17.aprill on avatud Leader tegevusgrupi (Aegviidu, Anija, Kose ja Raasiku vald) Ida-Harju Koostöökoda meede 1: Elukeskkonna arendamise taotlusvoor.

11.aprill ühiskondlike algatuste inkubaatori NULA ideede esitamise tähtaeg. KÜSKi ja Heateo Sihtasutuse korraldatava algatuse eesmärk on leida uuenduslikke ja nupukaid lahendusi teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas. Kuus meeskonda saavad võimaluse osaleda kuuekuulises inkubaatoris, kus arendatakse oma ideed koos ekspertide ja mentoritega. Auhinnafondi suurus on 75000 eurot.

17.aprilliks esitada Arvamusfestivalile 5.-7.klassi laste ideekorje aruteluettepanekud.

25.aprill kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta EV100 sünnipäevakingituste taotlusvooru, mille eesmärk on toetada unikaalseid, uuenduslikke ja koostöös valmivaid piirkondlikke algatusi, mis sobivad Eestimaale kingituseks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

2.mai KÜSKi kogukondliku turvalisuse maakondliku taotlusvooru tähtaeg. Taotlusvooru eesmärk on aidata kaasa turvalisema ühiskonna kujunemisele läbi kogukondlike ja piirkondlike ühingute ning nende võrgustike ja algatuste arendamise. Taotlused tuleb esitada asukohajärgsetele maavalitsustele. Infopäev Tallinnas on 4.aprillil kell 14:00 Harju Maavalitsuses.

1.juuni kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru. Toetatakse projekte, mis keskenduvad vabaühenduse majandusliku elujõulisuse suurendamisele, saavutamaks ühenduse eesmärkide elluviimisel olulise arenguhüppe.

 

VALDKONNAS TOIMUV

19. aprillil tähistatakse Eestis mitmekesisuse päeva. Rahvusvähemuste kultuuriseltsid ootavad asutustelt ja organisatsioonidelt küllakutseid, et tutvustada oma kultuuri. Lisainformatsioon.

6.mai on Teeme Ära talgupäev. Tänavuse talgukevade märksõnaks on valmistumine! Seame end valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja looduse vingerpussideks.

Nimevõistlus „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi“. Nimevõistluse auhind antakse välja neljas kategoorias: 1) tööstusettevõte; 2) teenindusettevõte (sh kaubandus, toitlustus, majutus); 3) vabaühendused; 4) aasta uustulnuk (registreeritud võistluse tähtajale eelneva aasta jooksul). Kandideerida saab iga tegutsev ning Eestis registreeritud ettevõte. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2017.

 

IGIHALJAS

Hoia end kursis HEAKi jagatud infoga eesti keelses Facebookis või venekeelse Facebooki lehel.

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks. Konsultantide kontaktandmed on HEAKi veebilehel.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli

Telefon 6566 522