MTÜ uudiskiri 05.09.2017

Head kooliaasta algust! Tarkuseteri saab noppida ka koolitustelt ja infopäevadelt.

 

HEAKi UUDISED

Palju õnne, Harjumaa 2017. aasta tublimad täiskasvanud õppijaid! Palju õnne, meie Maret!
Harjumaa aasta õppija – Laura Telling, Saku Huvikeskuse ringijuht;
Harjumaa aasta koolitaja – Maret Lepiksaar, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse MTÜde konsultant;
Harjumaa aasta koolitussõbralik organisatsioon – Viimsi Vallavalitsus;
Harjumaa aasta raamatukogu – Saue Linna Raamatukogu;
Harjumaa aasta õpitegu – Mairoos Kala eestvedamisel tegutsev Keila Väärikate Ülikool.

15.septembril kell 11:00-14:30 on Kohaliku Omaalgatuse Programmi (KOP) infopäev. Omavalitsusmajas, Sirge 2 Tallinn. Infopäev on tasuta, vajalik eelnev registreerumine toitlustuse tellimiseks.

27.oktoober kell 9:30-16:30 koolitus „Raamatupidamise ABC“. Koolitaja Siiri Einaste. Registreeruda saab 17.oktoobrini. Osalustasu 65 eurot.

30.oktoober kell 15-18 Alustavate vabaühenduste seminar. Anname ülevaate kodanikuühiskonnast ja aitame orienteeruda selle laiapõhjalisel maastikul. Tallinnas, Sirge 2, tasuta.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

11.septembrini saad anda oma hääle Aasta õppija 2017 rahva lemmiku väljaselgitamiseks. Harjumaa esindajaks on Laura Telling.

13.septembrini saab vabaühendus, kes soovib Vabatahtlike laadal ennast tutvustada, anda oma osalemissoovist teada Eha Paasile, vabatahtlike valdkonna juhile.

15.september on ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2017“ kandidaatide esitamise tähtaeg. Üks kategooria on ka vabaühendused! Vaata statuuti.

15.septembriks ootab Tallinna Linnatranspordi AS visioone Eesti inimestelt, ettevõttetelt või sõpruskondadelt, kes esitab parima idee vana trammivaguni kogukonna huvides kasutamiseks. Saada oma idee: katri.metsma@tallinnlt.ee

 

VALDKONNAS TOIMUV

7.-10. septembril toimuvate Euroopa muinsuskaitsepäevade teema on pärand ja maastik. Muinsuskaitseametkutsub kõiki huvilisi tutvuma Eesti maastikke kujundanud mõisaparkide, militaar- ja arheoloogiapärandiga, viiakse läbi pärandit tutvustavaid ekskursioone. Vaata Muinsuskaitsepäevade kava Harjumaal.

8.-9.september Garage48 Heaolutalgud. Otsitakse uuenduslikke lahendusi Eesti hoolekandeteenuste arendamiseks, et muuta Eesti inimeste elu paremaks.

10.septembrist saab taas esitada vabatahtlikke tunnustamisele. Täpsem info peagi Vabatahtlike väravas.

28. septembril korraldab Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik sügiskonverentsi “Kuidas müüa positiivseid muutuseid?”

Kogukonnapraktika kutsub liituma uusi vabaühendusi. Toome rohkem noori vabaühendustega tutvuma!

Tööle asusid valimiste valvurid, kes hoiavad silma peal valimiskampaaniatel ning nende vastavusel heale valimistavale. Kõigist rikkumiskahtlustest palub EMSL anda teada valimistava@heakodanik.ee.

Vabaerakond tuli välja avatud aruteludokumendiga vabaühenduste tegevuse toetamiseks. Kes soovib EMSL kaudu enda kommentaare edastada, kirjutagu 30.septembriks alari@heakodanik.ee.

18.novembril toimub Tallinna lauluväljakul Vabatahtliku tegevuse laat.

 

IGIHALJAS

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli