MTÜ uudiskiri 06.03.2017

Kevad ei ole enam kaugel, nii nagu ka erinevad teabepäevad ja koolitused.

HEAKi UUDISED

24.märts kell 13:00-15:30 Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru infopäev Tallinnas Euroopa Hotellis. Registreerumine 21.märstini. Taotluste esitamise tähtaeg 1.juuni.

7.aprill kell 16:30-18:30 Kogemuste õpitoas räägime liikmelisusest. Kas parem on vähem või rohkem? Õpituba on tasuta, vajalik eelregistreerimine.

13.aprill kell 10:00-13:00 seminar alustavatele vabaühendustele. Osalema ootame viimase aasta jooksul asutatud vabaühenduste juhatuse liikmeid. Tutvustame maakondlike arenduskeskuste teenuseid, jagame kogemusi peamistest teemadest, millega vabaühendused kokku puutuvad. Seminar on tasuta. Vajalik eelregistreerimine.

21.-22.aprillil koostöös Kodukant Harjumaaga kogemusreis Ida-Harjumaale. Osalema ootame vabaühenduste ja külaliikumise eestvedajaid. Osavõtumaks 30 eurot, registreeru kodulehel.

4.mai kell 11:00-16:30 kodulehe loomise koolitus WordPressiga. Koolituse maksumus 90 eurot, koolitaja Asko Uri. Koolituselt saab kõik vajalikud oskused, et kodulehe tegemisel ja hilisemal haldamisel täiesti oma jõududega hakkama saada.

17.mai kell 10:00-15:15 koolitus Facebookis turundamisest. Koolitusel räägitakse, kuidas Facebooki võimalusi võimalikult hästi ära kasutada ja millised on ohud, kui usaldada enda organisatsiooni edu liigselt kolmandatele osapooltele. Samuti õpitakse, kuidas sotsiaalmeedia turundust automatiseerida ning tulemusi analüüsida. Koolitus toimub Omavalitsusmajas (Sirge2), maksumus on 35 eurot.

Panime aasta alguses Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuses kirja suunaviidad 2017.aastaks. Hea meelega jagame ka seda teiega. Loe lisaks „HEAK tegevused aastal 2017“.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

15.märtsini ootab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis taotlusi Põhja- ja Baltimaade mittetulundusühenduste toetamiseks. Toetus on mõeldud kodanikuühiskonna tugevdamiseks ja ühiskonna sidususe suurendamiseks Põhja- ja Baltimaades. Toetuse eelarve on 310 000 taani krooni (ca 41 000 eurot) aastas.

27.-31.märts on avatud Leader tegevusgrupi (Saue vald, Harku vald, Saku vald ja Kiili vald) Nelja Valla Kogu meede 2: kogukonna ühistegevuste arendamine taotlusvoor.

3.aprill kell 16.30 on Kohaliku omaalgatuse programmi taotluste esitamise tähtaeg. Taotlused tuleb esitada Harju Maavalitsusse.

25.aprill kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta EV100 sünnipäevakingituste taotlusvooru. taotlusvooru eesmärk on toetada selliseid unikaalseid, uuenduslikke ja koostöös valmivaid piirkondlikke algatusi, mis sobivad Eestimaale kingituseks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

1.juuni kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru. Toetatakse projekte, mis keskenduvad vabaühenduse majandusliku elujõulisuse suurendamisele, saavutamaks ühenduse eesmärkide elluviimisel olulise arenguhüppe.

 

VALDKONNAS TOIMUV

Selgusid Arvamusfestivali ideekorje tulemused. Arvamusfestivalile ning Kagu-Eesti ja Hiiumaa [eel]arvamusfestivalile esitatud 359 idee seas domineerisid eetika- ja väärtuste teemalised arutelud. Ka haldusreform pakub inimestele rohkem küsimusi, kui täna on vastuseid.

Kodukant Harjumaa kutsub sügisel ühisele kogemusreisile Põhja-Karjalasse. Reis toimub 28.09.-01.10.2017.Oodatud on külaliigutajad, koduloo-uurijad, põllumehed ja kõik huvilised, kes kodumaakonnas elu edendavad.

 

IGIHALJAS

Hoia end kursis HEAKi jagatud uuema infoga eesti keelses Facebookis või venekeelse Facebooki lehelt.

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks. Konsultantide kontaktandmed on HEAKi veebilehel.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli

Telefon 6566 522