MTÜ uudiskiri 11.07.2017

Naudime suve! Soovime ilusat ilma ja vahvaid ettevõtmisi oma pere, kogukonna või sõpruskonnaga.

HEAKi UUDISED

1. juulist lõpetati kohtumajade juures paiknevates registri- ja kinnistusosakonna teeninduspunktides klienditeenindus. Registrite ja toimikute andmetega saab nüüd tutvuda notaribüroos või internetis vastava e-teenuse kaudu. Enim kasutatav teenus ehk registrikaardi kinnitatud väljatrüki väljastamine notari juures on küll kallim kui senine registriosakonna tasu sama teenuse eest, kuid e-teenuse raames saab väljavõtteid odavamalt. Ühingu enda kohta käivad andmed on e-teenusena jätkuvalt tasuta kättesaadavad.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

10. augustini saab registreeruda vabatahtlike kaasajate suveakadeemiasse, mis toimub 24.-25.augustil Pärnu Vanakooli Keskuses. Osamaks 20 eurot.

1.septembriks ootab Balti-Ameerika Vabaduse Fondi dialoogiprogramm taotlusi organisatsioonidelt, kes soovivad kutsuda neile huvipakkuvatel  ja olulistel teemadel oma ala spetsialiste USA-st Eestisse esinema. Sama programmi raames on võimalik USA-sse konverentsidele kutsutud Baltikumi ekspertidel taotleda toetust enda logistiliste kulude katteks.

1. septembriks saab heategevuslikult ja avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, sihtasutus või usuline ühendus, mis on tegutsenud vähemalt 6 kuud, esitada tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kandmise taotluse.

 

VALDKONNAS TOIMUV

14. juulil toimub Eesti Maanteemuuseumis esimene Kagu-Eesti (eel)arvamusfestival. Mine uudistama!

1. augustist on vabatahtlike päevaraha tulumaksuvaba. Seda siiski vaid tulumaksusoodustusega ühendustele.Loe lähemalt.

11.-12. augustil toimub Paides viies ArvamusfestivalProgramm on väga mitmekesine.

22.augustil ja 5.septembril toimub Omavalitsusmajas (Sirge 2) koolitus „Kommunikatsioon, mõjumine, mõjutamine juhile“. Lektor Ülli Kukumägi, korraldaja AHA Keskus.

MTÜ LoovHA ootab toetajaid annetuskeskkonnas „Ma armastan aidata“. Eesmärk on hariduslaagri kaudu algatada laiemat avalikku arutelu, et ühiskond hakkaks tuleviku vajadustele vastava kooli poole liikuma. Valmib dokumentaalfilm, kavandatud on saatesari ETVs.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK)  annab teada, et EV100 Rahvusvaheliste katusorganisatsioonide suursündmuste ja KÜSKi tugitegevuste konkursi vahendid on lõppenud ning antud konkursid on 2017.aastaks suletud. Taotlemised avanevad uuesti järgmise aasta algusest.

IGIHALJAS

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli