MTÜ uudiskiri 12.06.2017

HEAKi UUDISED

Palju õnne! Targa Töö Ühing, Elisa ja PARE andsid 50 organisatsioonile Kaugtöö Tegija 2017 märgise, millega tunnustatakse ettevõtteid, kes rakendavad kaugtöötamise erinevaid võimalusi. Harjumaalt pälvisid märgise Anija vallavalitsus, Saue vallavalitsus ning SA Harju Ettevõtlus ja Arenduskeskus!

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

30. juuni on mittetulundusühenduste majandusaasta aruande tähtaeg. Mõned nõuanded selle esitamiseks MAKISest.

10. augustini saab registreeruda vabatahtlike kaasajate suveakadeemiasse, mis toimub 24.-25.augustil Pärnu Vanakooli Keskuses. Osamaks 20 eurot.

16. augustini saab iga töötaja, kes on valmis vastu võtma Tallinna või Harjumaa 7.-9.klassi õpilast, registreerida end töövarjuks. Põhja-Eesti Rajaleidja keskus korraldab 26.oktoobril töövarjupäeva, kus õpilane külastab ettevõtet ja jälgib ühe ettevõtte töötaja tegemisi 4 tundi.

 

VALDKONNAS TOIMUV

18. juunini saab vabatahtliku tegevuse laada toimumisele kaasa aidata andes sellele hoogu Hooandjas18. novembril Tallinna Lauluväljakul toimuv laat tutvustab vabatahtliku tegevuse võimalusi tallinlastele ja harjumaalastele, et leida vabatahtlikke kaasavatele ühendustele hädavajalikke abikäsi.

Jaanipäevaks ootab DigiMaa Harjumaa elanike ja ettevõtjate sooviavaldusi lairibaühenduse saamiseks. Lairibavõrku ei ehitata kõikide külade ja majadeni, vaid ainult sinna, kuhu seda soovitakse ning kus see kohe kasutusele võetakse.

28. juunil möödub Eesti Vabariigi Põhiseaduse vastuvõtmisest 25.aastat. MTÜ Kodanikukoolitus kutsub teid kolmapäeval, 28 juunil, kell 17-18 Tallinnasse Põhiseaduse kooslugemisele. Kõnelejate nurgas Shnelli tiigi ääres loetakse ette 100 olulist mõtet. Registreeru lugejaks Facebookis.

30. juuni – 2. juuli toimub Tallinnas XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“. Piletid müügis!

23. juulini saad Hooandjas anda oma panuse mitmike kokkutuleku õnnestumisse 12.augustil toimub Tallinna Loomaaias kuues üle-eestiline mitmike kokkutulek, kuhu oodatakse osalema kõiki kaksikute ja kolmikute peresid üle Eesti!

11.-12. augustil toimub viies Arvamusfestival, ikka Paides. Programm on kokku pandud avaliku ideekorje põhjal. Hiiumaa [eel]arvamusfestival leidis aset 10. juunil Suursadamas ja Kagu-Eesti oma toimub 14. juulil Eesti Maanteemuuseumis.

Kolmiknäitus “Rändelood – eile ja tänaˮ Okupatsioonide muuseumis. Lood inimestest, kes on rändetee ette võtnud vabatahtlikult või sunniviisiliselt. 2015. aastal elas väljaspool oma sünnimaad 244 miljonit inimest.

 

IGIHALJAS

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli