MTÜ uudiskiri 15.05.2017

Teejuht vabaühendustele. Uuenenud MAKIS pakub põhjalikku ülevaadet rahastajate toetusvõimalustest, tähtaegadest, vabakonna sündmustest ning loomulikult nõustab ja abistab ühinguid erinevatel teemadel.

30.mail kell 10-17 toimub Omavalitsusmajas (Sirge 2) praktiline koolitus MTÜ raamatupidamisest. Koolitus annab osalejatele ülevaate MTÜ raamatupidamise põhinõuetest ning majandusaasta aruandest ning sisaldab nii teoreetilist õpet kui ka praktilisi harjutusi ja ülesandeid. Koolitaja on Siiri Einaste. Registreerimine kodulehel oleva lingi kaudu kuni 23.maini. Koolituse maksumus on 65 eurot.

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus teeb koolitusplaane MTÜ esindajatele ja liikmetele järgmiseks hooajaks ehk sügis 2017 kuni kevad 2018. Palun anna meile teada, milliseid koolitusi just Sina või Sinu organisatsioon vajab. Ankeedi täitmine võtab vaid ühe väikese hetke ja see on avatud mai lõpuni.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

1.juuni kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru. Toetatakse projekte, mis keskenduvad vabaühenduse majandusliku elujõulisuse suurendamisele, saavutamaks ühenduse eesmärkide elluviimisel olulise arenguhüppe.

06.juuni kell 15.00 ootab KÜSK taotlusi EV100 kingituste ja sündmuste väiketoetuste taotlusvooru. Kingitus peab olema enne taotlemist kantud kas EV100 kingituste lehele või EV100 sündmuste kalendrisse. Ühele projektile saab toetust küsida 300-1500 eurot.

 

VALDKONNAS TOIMUV

DigiMaa ootab Harjumaa elanike ja ettevõtjate sooviavaldusi lairibaühenduse saamiseks. Lairibaühendus on valguskaablil põhinev uue põlvkonna ühendus, mis võimaldab koju ja kontorisse ülikiiret internetti, televisiooni-, turva- ja telefoniteenuseid ning palju muud. Sooviavalduste põhjal alustatakse võrkude planeerimist. Lairibavõrku ei ehitata kõikide külade ja majadeni, vaid ainult sinna, kuhu seda soovitakse ning kus see kohe kasutusele võetakse.

 

IGIHALJAS

Hoia end kursis HEAKi jagatud infoga eesti keelses Facebookis või venekeelse Facebooki lehel.

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks. Konsultantide kontaktandmed on HEAKi veebilehel.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli

Telefon 6566 522