MTÜ uudiskiri 17.04.2017

Talv ei taha minna, aga kevadel on aeg tulla. Tegusat aprillikuud!

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

25.aprill kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta EV100 sünnipäevakingituste taotlusvooru, mille eesmärk on toetada unikaalseid, uuenduslikke ja koostöös valmivaid piirkondlikke algatusi, mis sobivad Eestimaale kingituseks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

26.aprill kell 13.00 ootab Noorteagentuur SANA taotlusi 3 konkursile: Noorte ja noorsootöötajate õpiränne (KA1); Strateegiline koostöö noortevaldkonnas (KA2); Noorte osalusprojektid (KA3)

2.mai KÜSKi kogukondliku turvalisuse maakondliku taotlusvooru tähtaeg. Taotlusvooru eesmärk on aidata kaasa turvalisema ühiskonna kujunemisele läbi kogukondlike ja piirkondlike ühingute ning nende võrgustike ja algatuste arendamise. Taotlused tuleb esitada asukohajärgsetele maavalitsustele.

15.maiks  saab esitada Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames tunnustamiseks aasta õppijat, aasta koolitajat, aasta koolitussõbralikumat organisatsiooni, aasta õpitegu ja aasta raamatukogu.

1.juuni kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru. Toetatakse projekte, mis keskenduvad vabaühenduse majandusliku elujõulisuse suurendamisele, saavutamaks ühenduse eesmärkide elluviimisel olulise arenguhüppe.

06.juuni kell 15.00 ootab KÜSK taotlusi EV100 kingituste ja sündmuste väiketoetuste taotlusvooru. Kingitus peab olema enne taotlemist kantud kas EV100 kingituste lehele või EV100 sündmuste kalendrisse. Ühele projektile saab toetust küsida 300-1500 eurot.

 

VALDKONNAS TOIMUV

KÜSK NULA ühiskondlike algatuste inkubaatorisse laekus 71 värsket ettepanekut, mis soovivad lahendada mõnda ühiskondlikku probleemi.

19. aprillil tähistatakse Eestis mitmekesisuse päeva. Rahvusvähemuste kultuuriseltsid ootavad asutustelt ja organisatsioonidelt küllakutseid, et tutvustada oma kultuuri. Lisainformatsioon

KÜSK kutsub üles jagama teadmisi parimatest ruumidest ja kohtadest, mis oleksid ligipääsetavad ka liikumispuudega inimestele. Ruumikorje käib Facebookis KÜSKi lehel konkreetse postituse all.

6.mai on Teeme Ära talgupäev. Tänavuse talgukevade märksõnaks on valmistumine! Seame end valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja looduse vingerpussideks.

10.mail toimub Vabaühenduste Liit EMSLi korraldatud IX kaasamise kevadkool. Teemaks  koostöövormid valdades ja linnades.

 

IGIHALJAS

Hoia end kursis HEAKi jagatud infoga eesti keelses Facebookis või venekeelse Facebooki lehel.

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks. Konsultantide kontaktandmed on HEAKi veebilehel.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli

Telefon 6566 522