MTÜ uudiskiri 19.09.2017

Vabaühenduste sügishooaeg kogub tuure. Ametlikult algab sügis 22.septembril. Värvikirev aeg on meie tegevustes ja looduses.

 

HEAKi UUDISED

27.oktoober kell 9:30-16:30 koolitus „Raamatupidamise ABC“. Koolitaja Siiri Einaste. Registreeruda saab 17.oktoobrini. Osalustasu 65 eurot.

30.oktoober kell 15-18 Alustavate vabaühenduste seminar. Anname ülevaate kodanikuühiskonnast ja aitame orienteeruda selle laiapõhjalisel maastikul. Tallinnas, Sirge 2, tasuta.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

2.oktoober on Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) projektitaotluste esitamise viimane päev. Esitada saab kella 16.30ni Harju maavalitsusse: kop@harju.maavalitsus.ee. Kui soovid, et Maret või Külli taotluse üle vaatab, kiirusta. Oleme 28.09-01.10 õppereisil ja ei saa teie taotlusi lugeda.

10.oktoobrini saab esitada vabatahtlikke, vabatahtlike kaasajaid/juhendajaid või ettevõtet/asutust tunnustamisele. Täpsem info ja ankeedid Vabatahtlike väravas.

15.oktoober – Kohaliku omavalitsuse volikogu valimised. Ole kursis ka eelhääletamise ja elektroonilise hääletamise aegadega.

29.september – 30.oktoober on avatud Ida-Harju Koostöökojas III taotlusvoor. Meede 3 – ühistegevuse arendamine, taotlejateks saab olla ka MTÜ või SA (Aegviidu, Anija, Kose ja Raasiku vald).

 

VALDKONNAS TOIMUV

21.septembril toimub esimene digitöötuba. Korraldab EMSL. Järgmised digiteemad juba 5.10, 12.10 ja  30.11. Registreeru juba nüüd.

24.09-01.10 toimub Balti riikide pikima matkaraja märgistamine Lääne-Harjumaal. Rada kulgeb mööda Läänemere rannikut Leedust Eestini. Lääne-Harju Koostöökogu ootab huvilisi, kontakt ede@vomentaga.ee.

28. septembril korraldab Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik sügiskonverentsi “Kuidas müüa positiivseid muutuseid?”

Põhiseaduse 25.aastapäevaks koostatud Mäluraamat põhiseadusest ja eesti elanike mõtetest on valmis. Koostas MTÜ Kodanikukoolitus.

Valimiste valvurid hoiavad silma peal valimiskampaaniatel ning nende vastavusel heale valimistavale. Kõigist rikkumiskahtlustest palub EMSL anda teada valimistava@heakodanik.ee.

Vabaerakond tuli välja avatud aruteludokumendiga vabaühenduste tegevuse toetamiseks. Kes soovib EMSL kaudu enda kommentaare edastada, kirjutagu 30.septembriks alari@heakodanik.ee.

18.novembril toimub Tallinna lauluväljakul Vabatahtliku tegevuse laat.

 

IGIHALJAS

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli