MTÜ uudiskiri 20.02.2017

Eesti Vabariik saab 99.aastaseks. Ilusat sünnipäeva ja pikka vastlaliugu! Õhus on juba kevadet.

HEAKi UUDISED

6.märtsil kell 11:00-14:30 toimub kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) infopäev. Taotluste tähtaeg on 3.aprill 2017 ning taotlusi võtab vastu Harju Maavalitsus. Infopäev on tasuta, vajalik  eelregistreerimine.

7. märtsilkell 10:00-15:30praktiline koolitus projekti kirjutamisest. Toetume kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) rahataotlemisele, põhitõed kehtivad ka teiste taotlusvoorude puhul. Osalustasu 30 eurot sisaldab kohvipause, lõunat ja koolitusmaterjale. Registreerimine 6.märtsini. Koolitajad Maret ja Külli HEAKist.

24.märts kell 13:00-15:30 Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru infopäev Tallinnas Euroopa Hotellis. Registreerumine 21.märstini. Taotluste esitamise tähtaeg 1.juuni.

7.aprill kell 16:30-18:30Kogemuste õpitoas räägime liikmelisusest. Kas parem on vähem või rohkem? Õpituba on tasuta, vajalik eelregistreerimine.

13.aprillkell 10:00-13:00seminar alustavatele vabaühendustele. Osalema ootame viimase aasta jooksul asutatud vabaühenduste juhatuse liikmeid. Tutvustame maakondlike arenduskeskuste teenuseid, jagame kogemusi peamistest teemadest, millega vabaühendused kokku puutuvad. Seminar on tasuta. Vajalik eelregistreerimine.

21.-22.aprillil koostöös Kodukant Harjumaaga kogemusreis Ida-Harjumaale. Osalema ootame vabaühenduste ja külaliikumise eestvedajaid. Osavõtumaks 30 eurot, registreeru kodulehel.

4.mai kell 11:00-16:30 kodulehe loomise koolitus WordPressiga. Koolituse maksumus 90 eurot, koolitaja Asko Uri. Koolituselt saab kõik vajalikud oskused, et kodulehe tegemisel ja hilisemal haldamisel täiesti oma jõududega hakkama saada.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

1.märtsil kukub tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja taotluste esitamise tähtaeg. Kui tegutsed avalikes huvides ja heategevuslikult, oled tegutsenud vähemalt kuus kuud ja esitanud majandusaasta aruande, võid taotluse esitamise peale mõelda.

1.märts on taotlustähtaeg KÜSKi tugitegevuste programmi. Tugitegevustena käsitletakse ettevõtmisi, mis lähtuvad KÜSKi põhikirjalistest eesmärkidest, suurendavad vabaühenduste suutlikkust ja soodustavad kodanikuaktiivsust.

15.märtsini ootab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis taotlusi Põhja- ja Baltimaade mittetulundusühenduste toetamiseks. Toetus on mõeldud kodanikuühiskonna tugevdamiseks ja ühiskonna sidususe suurendamiseks Põhja- ja Baltimaades. Toetuse eelarve on 310 000 taani krooni (ca 41 000 eurot) aastas.

3.aprill kell 16.30 on Kohaliku omaalgatuse programmi taotluste esitamise tähtaeg. Harjukad esitavad taotluse Harju Maavalitsusse.

25.aprill kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta EV100 sünnipäevakingituste taotlusvooru. taotlusvooru eesmärk on toetada selliseid unikaalseid, uuenduslikke ja koostöös valmivaid piirkondlikke algatusi, mis sobivad Eestimaale kingituseks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

1.juuni kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru. Toetatakse projekte, mis keskenduvad vabaühenduse majandusliku elujõulisuse suurendamisele, saavutamaks ühenduse eesmärkide elluviimisel olulise arenguhüppe.

 

VALDKONNAS TOIMUV

Vabatahtliku võrgustiku teemarühmad jätkavad tööd. Vabatahtlike laada korraldamist arutatakse Tallinnas 28.veebruaril kell 10. Kui soovid kaasa rääkida,  registreeru!

01.märtsil  kell 09:15–13:00 toimub Tallinnas Patendiameti “Leiutiste õiguskaitse seminar”.  Teema: intellektuaalomandi õiguskaitse. Seminar on tasuta. Vajalik eelregistreerimine.

02. märtsil algusega kell 14.00 toimub EV100 maakondlik infopäev Harju Maavalitsuse III korruse saalis (Roosikrantsi 12, Tallinn). Räägitakse EV100 ideedest, korraldamisest, rahastamisest nii üleriigilisel kui maakondlikul tasandil. Vajalik eelregistreerimine.

 

02.märtsilkell 16:00-18:00 toimub Turba Kultuurimajas ja 07.märtsilkell 16:00-17:30 Keila vallavolikogu saalis Lääne-Harju Koostöökogu kevadise taotlusvooru infopäev. Vajalik eelregistreerimine.

Maanteeameti liiklusohutusalane videoklipp Nullvisioon eesti, vene ja inglise keeles. Turvalisus sõltub meist endist!

EMSL levitab hea kodaniku pisikut. Kui soovid teistega jagada oma isiklikku lugu, miks ja kuidas sa hea kodaniku väärtusi elad, pane lühidalt kirja ja saada Marile.

Harju ja Lääne-Viru Maavalitsus kutsuvad osalema veebikogumiku „Toidupüramiidi tipp” koostamiselTeiega koos pannakse kokku veebiväljaanne, millest leiab põnevaid retsepte, nutikaid soovitusi ja kasulikke kogemusi.

05.-06.mail toimub Tallinna Lauluväljakul Eesti Toidumess. Kui soovid oma toodet või teenust tutvustada, võta ühendust Lembi Ruubeliga.

Kodukant Harjumaa kutsub sügisel ühisele kogemusreisile Põhja-Karjalasse. Reis toimub 28.09.-01.10.2017.Oodatud on külaliigutajad, koduloo-uurijad, põllumehed ja kõik huvilised, kes kodumaakonnas elu edendavad.

 

IGIHALJAS

Hoia end kursis HEAKi jagatud uusima infoga FacebookisInfo nüüdsest leitav ka venekeelse Facebooki lehe vahendusel!

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks. Konsultantide kontaktandmed on HEAKi veebilehel.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli

Telefon 6566 522