MTÜ uudiskiri 29.05.2017

Veel ülehomse õhtuni saate anda sisendit uute koolituste korraldamiseks. Nimelt teeb Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus koolitusplaane MTÜ esindajatele ja liikmetele järgmiseks hooajaks ehk sügis 2017 kuni kevad 2018. Palun anna meile teada, milliseid koolitusi just Sina või Sinu organisatsioon vajab. Ankeedi täitmine võtab vaid ühe väikese hetke ja see on avatud mai lõpuni.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

KOHE KÄES! 1.juuni kell 15:00 ootab KÜSK taotlusi 2017. aasta vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru. Toetatakse projekte, mis keskenduvad vabaühenduse majandusliku elujõulisuse suurendamisele, saavutamaks ühenduse eesmärkide elluviimisel olulise arenguhüppe.

06.juuni kell 15.00 ootab KÜSK taotlusi EV100 kingituste ja sündmuste väiketoetuste taotlusvooru. Kingitus peab olema enne taotlemist kantud kas EV100 kingituste lehele või EV100 sündmuste kalendrisse. Ühele projektile saab toetust küsida 300-1500 eurot.

30.juuni on mittetulundusühenduste majandusaasta aruande tähtaeg. Mõned nõuanded selle esitamiseks MAKISest.

 

VALDKONNAS TOIMUV

03.juuni kell 14:30-18:30 Põlvkondade pidu Keila Lauluväljakul. Kohal mitukümmend laulu- ja tantsurühma Harjumaalt. Esinejaid igas vanuses. Pidu on tasuta!

TÕESTI OLULINE! DigiMaa ootab Harjumaa elanike ja ettevõtjate sooviavaldusi lairibaühenduse saamiseks. Lairibaühendus on valguskaablil põhinev uue põlvkonna ühendus, mis võimaldab koju ja kontorisse ülikiiret internetti, televisiooni-, turva- ja telefoniteenuseid ning palju muud. Sooviavalduste põhjal alustatakse võrkude planeerimist. Lairibavõrku ei ehitata kõikide külade ja majadeni, vaid ainult sinna, kuhu seda soovitakse ning kus see kohe kasutusele võetakse.

18. novembril toimub Tallinna Lauluväljakul vabatahtliku tegevuse laat, et tutvustada vabatahtliku tegevuse võimalusi tallinlastele ja harjumaalastele ning leida vabatahtlikke kaasavatele ühendustele hädavajalikke abikäsi. Just praegu saab laada toimumisele igaüks kaasa aidata andes sellele hoogu Hooandjas.

Soovitame! Kolmiknäitus “Rändelood – eile ja tänaˮ Okupatsioonide muuseumis. Lood inimestest, kes on rändetee ette võtnud vabatahtlikult või sunniviisiliselt. 2015. aastal elas väljaspool oma sünnimaad 244 miljonit inimest. Kui tegu oleks ühe riigi kodanikega, siis oleks see Ameerika Ühendriikide järel suuruselt neljas riik maailmas. Rändelood, mida näitusel näeme, avavad nii sunniviisiliste kui vabatahtlike rändajate lugusid Teisest maailmasõjast tänaseni.

 

IGIHALJAS

Hoia end kursis HEAKi jagatud infoga eesti keelses Facebookis või venekeelse Facebooki lehel.

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks. Konsultantide kontaktandmed on HEAKi veebilehel.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli

Telefon 6566 522