Начинающей организации

Vali tegutsemisvorm

Soovides asutada kodanikuühendust, peaksid esmalt välja selgitama, milline tegevusvorm selleks sobivaim on – mittetulundusühing, sihtasutus või seltsing. Siinjuures on abiks MAKISes kirjeldatu.
Idee arutamiseks ning sobivaima tegutsemisvormi väljavalimiseks helista julgelt HEAKi MTÜde konsultandile numbril 656 6522 või kirjuta info[ät]heak.ee.

Valmista ette asutamisdokumendid

Mittetulundusühingu, sihtasutuse ja seltsingu asutamisdokumentide näidised leiad MAKISest. Tutvu näidistega, lepi oma kaaslastega ühised reeglid kokku ja vormistage ühenduse dokumendid .
Soovi korral saada asutamisdokumendid enne registrile esitamist MTÜ konsultandile ülevaatamiseks. Vajadusel saame kokku leppida kohtumise aja.

Registreeri ühendus

Soodsaim võimalus MTÜ või SA registreerimiseks on ettevõtjaportaal. Vajadusel saad abi MAKISest juhendit järgides. Paljudele MTÜsid puudutavatele küsimustele leiad juba MAKISest vastuse. Kui Sul tekivad täiendavad küsimused, pöördu julgesti meie keskuse konsultantide poole. Riigilõivude suurusest saad lugeda lühidalt siin.

Kelle poole HEAKis pöörduda?

MTÜ konsultandi poole pöördumiseks vaata, milline konsultant on keskendunud sinu omavalitsuse ühenduste nõustamisele ja võta temaga ühendust. Midagi ei juhtu kui valid teise piirkonna konsultandi.
Külli Vollmer— Aegviidu vald, Anija vald, Jõelähtme vald, Kose vald, Kuusalu vald, Raasiku vald, Rae vald, Viimsi vald
Jevgenia Rõbakova —  Kiili vald, Loksa linn, Maardu linn, Paldiski linn
Maret Lepiksaar — Harku vald, Keila linn, Keila vald, Kernu vald, Nissi vald, Padise vald, Saku vald, Saue linn, Saue vald, Vasalemma vald

Tallinnat jagame sõbralikult!

RUS