Совместная неделя

Igal aastal, 26. novembril tähistatakse Kodanikupäeva. Juba 2013.aastast on samal ajal nädala jagu erinevaid kodanikualgatuslikke sündmusi üle Eesti, mis koonduvad ühise nimetaja «Ühisnädal» alla. Lisaks on Ühisnädala kujunemist mõjutanud SA Domus Dorpatensise ja Eesti Väitlusseltsi poolt algatatud Kodanikuühiskonna Nädal, mis varasemalt toimus kevaditi. Kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav Ühisnädal leiab aset käesoleval aastal 20. novembrist 26. novembrini.

Ühisnädalal toimub üle Eesti palju sündmusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ja räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus.
Samas ei ole ühisnädal vaid kodanikuühenduste nädal. Sellel nädala raames tunnustavad ja väärtustavad ühiskonna erinevad sektorid kodanikualgatust ja maakondades toimuvad sündmused erinevatele sihtrühmadele.

Ühisnädala eesmärgiks on väärtustada inimeste koosloomist, algatusvõimet, vastutusjulgust ning teadlikkust.

Korraldajad: Ühisnädala tegevusi koordineerivad maakondlikud arenduskeskused koostöös arvukate partneritega. Nädala sündmusi korraldavad kümned organisatsioonid kodanikuühenduste, riigiasutuste ja äriettevõtete hulgast. Sealhulgas: KÜSK, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit, Riigikantselei, Eesti ANK, Teeme Ära, Liikumine Kodukant, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus jpt.

Ühisnädal 2016 Harjumaal

Ühisnädal 2015 Harjumaal

Ühisnädal 2014 Harjumaal

Ühisnädal 2013 Harjumaal

Kodanikuühenduste konverentsid 2010-2012 Harjumaal

RUS