Soe tuba, maitsev söök ja väga tegus seltskond

Viskla külamajas (Kose vald) alustasid 13.septembril Harjumaa vabaühendused omatulu teenimise tugiprogrammi II grupi koolitustega.

Programmis osaleb 10 ühendust Harjumaa erinevatest piirkondadest. Esimesel kokkusaamisel saadi tuttavaks ja harjutati müügitööd – oma toode/teenus tuli alghinnaga osalejatele maha müüa. Müük ei käinud enampakkumise peale vaid osta soovijad pidid põhjendama, miks just nemad selle toote/teenuse peaksid endale saama ning lõpuks tuli ühendusel valida (ja põhjendada), kes toote/teenuse endale saab. Hasart oli suur ja põhjendused väga veenvad, valiku tegemine oli keeruline. Lõpptulemusena olid õnnelikud nii müüjad kui ostjad.

Päeva teises pooles rääkis HEAKi konsultant Anu Ritson, mis on Äriplaan ja miks on ühendustel seda vaja enda jaoks koostada.

Viskla külaarendamise seltsi eestvedaja Kristel Kadapik tutvustas seltsi tegemisi, suvel avatud kiikla saamislugu ja andis ülevaate, kuidas selts oma tulu teenib. Visklalt on palju õppida, nii koos toimetamise lusti kui isemajandamist ja projekti kirjutamise kunsti.

Järgmine kord saadakse kokku 28.-29.septembri kogemusreisil Saaremaale.

Uus õppepäev on 25.oktoobril Kehras. Teemaks meeskond, koolitajaks Kristjan Otsmann.

Programmi eestvedaja on Külli Vollmer, vabaühenduste konsultant, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK).