Sündmuskorraldajad kogusid inspiratsiooni Harju-, Rapla- ja Läänemaal

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
PRESSITEADE
26.11.2023

 

Sel nädalal võtsid sündmus- ja seminarikorraldajad ette unikaalse ringreisi (MICE FAM) Harju-, Rapla- ja Läänemaa põnevatesse paikadesse, kus tutvuti mitmekülgsete võimalustega sündmuste korraldamiseks. Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO juhi Karmen Paju sõnul oli tootetutvustusreisi reisi eesmärk anda korraldajatele uusi ideid ja inspiratsiooni erinevate ürituste ning seminaride korraldamiseks pealinna lähiregioonis. Kahepäevase tootetutvustusreisi kava koostas atesteeritud giid ja reisisaatja, DMO arendusjuht Läänemaal, Mirje Tammaru.

Esmaspäeval, 20. novembril alustati päeva Tallinnast väljasõiduga, päevakava oli täis mitmekesiseid külastusi. Esimesena avanes võimalus tutvuda Tohi Distillery külastuskeskusega, Tohi džinnivabrikuga ja selle keskuse kaasaegsete renoveeritud ruumidega, mille kasitusotstarve on koosolekute, tähtpäevade või korporatiivsündmuste korraldus.

Edasi suunduti 80-ndatel Nõukogude Eesti eliidile rajatud maa-alusesse Kose tuumavarjendisse, kus  mitme meetri sügavusel saab üritusi ja teistsuguse lähenemisega kontserte korraldada. Järgmisena võõrustas külalisi Tallinnast vaid pooletunnise autosõidu kaugusel asuv Kõue mõis, mis on võitnud World Boutique Hotel Award auhinna, kui maailma kõige imepärasema sisekujundusega butiikhotell.  

Pärastlõunal jätkus teekond ajaloolisesse Habaja viinavabrikusse, kus minevik ja tänapäev sulanduvad põneval moel. Tegemist on väikese veinivabrikuga, kus valmistatakse peamiselt kodumaisest toorainest marja- ja puuviljaveine ning vahuveine. Küpsetatakse kiviahjupitsat ja töötab hoovikohvik. Eestis ainulaadses ujuvas Parvekülas tutvuti aastaringseks kasutamiseks mõeldud peo- ja koolitusparvega ning uhiuute Parvevilladega. Lisavõimalusena saavad külastajad kasutada vesijalgrattaid, kanuusid, matkata rabas, tellida cateringi. Samuti on kümblustünni võimalus.

Raplas tehti jalutuskäik ümber unikaalse kaheksanurkse Okta Centrumi, mille välimus meenutab maandunud UFO-t. Hoone seisab nagu mälestusmärk nõukogudeaegsele arhitektuurile, oodates uuenduskuuri, et taaselustada end uues hiilguses.

Põnevat avastamisrõõmu pakkus külastus Ellamaa elektrijaamas asuvasse MOMU Mootorispordi Muuseumisse. See unikaalne muuseum pakub ainulaadset võimalust korraldada ettevõtte-, pere- või sõpruskonnaüritusi. Samuti külastati Haapsalus asuvat uut Kreeka restorani Meraki, kus saab nautida värskeid, lihtsaid ja elamusterohkeid vahemerepäraseid maitseid. Majutuse osas pakkus kõrgetasemelist teenust Hestia Hotel Haapsalu Spa, mis asub kolmest küljest merega piiratud alal, võimaldades osalejatel päeva lõpus lõõgastuda.

Teisipäeval, 21. novembril jätkus teekond uute seiklustega, suunduti Haapsalu ja selle lähiümbrusega tutvuma. Haapsalu raudteejaamas vaadati üle ürituskorralduse võimalused ja uudistati samas hoones asuva Raudtee- ja Sidemuuseumi väljapanekut. Umbes veerand tunni kaugusel Haapsalust on Linnamäel asuv uus ja moodne Oru kultuurisaal, mis on suurpärane koht konverentside ja erinevate sündmuste korraldamiseks. Oru kultuurisaalis toimuvad läbi aasta erinevad kultuurisündmused – teatrietendused, kontserdid, tantsuõhtud ja palju muud põnevat. Päeva jätkudes külastati Padise ajaloolist mõisa ja samasse kompleksi kuuluvat uut Padise mõisa spaahotelli. Hõrgutavaid maitseelamusi pakkus osalejatele suvekohvikuna alustanud Padise Kastell, mis on kasvanud populaarseks meeldejäävate elamuste kohtumispaigaks.
Päeva jätkudes uudistati LaitseRallyPark`i eksklusiivset autode kollektsiooni, sündmuskorralduse võimalusi ning seejärel suunduti tutvuma Kernu mõisa & Kellerspaa hoonega. Kernu mõisa interjöörile annavad oma hinguse erinevad kuninglikud detailid, mis kõik pärit Inglismaa kuninganna Elizabeth II-le kuuluvast St John’s Lodge’i lossist.

Kahepäevane tootetutvustusreis pakkus osalejatele unikaalset võimalust avastada erinevaid paiku, mis pakuvad suurepäraseid võimalusi erinevate sündmuste ja seminaride korraldamiseks. Lisaks uutele ideedele ja inspiratsioonile loodi ka kontaktvõrgustik tulevaseks koostööks ning sündmuste plaanimiseks nendes mitmekesistes paikades.

 

Täiendav info:

Karmen Paju
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
www.heak.ee