SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
PRESSITEADE
13.06.2023


Teadlik teenusedisaini kasutamine aitab ettevõtetel tõusta uuele tasemele

 

 

 

 

 

 

Enne kõrghooaja algust olid kõik pealinna lähiregiooni turismiettevõtjad ja -asjalised oodatud teenusedisaini koolitusseminaridele. Sisukad ja põnevad päevad toimusid nii Tallinnas kui ka Haapsalus. Tallinna koolituspäev viidi läbi ibis Tallinn Center hotellis, mis on esimene omalaadse sisekujunduse kontseptsiooniga hotell maailmas. Meeleolu, mida külastaja tunneb esimesest hetkest, loob kustumatu mälestuse töö- või puhkusereisist. Haapsalu koolituspäev toimus hiljuti restaureeritud vanas ja väärikas Villa Fannyhofis, mida peetakse kuurortlinna üheks kaunimaks torniga puitehitiseks.

Koolituspäevad viis läbi turismiekspert, teenusedisainer Ülle Puustusmaa BDA Consulting OÜst SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse tellimusel. Koolituspäeva oluliseks põhimõtteks oli praktilisus ning osalejates loova, ettevõtliku ning innovatiivse mõttelaadi kujundamise oskus. Koolitus korraldati Harjumaa, Läänemaa ja Raplamaa DMO (Destination Management Organisation) arendustegevuste raames. Teenusedisaini laiem eesmärk on ühtlase, sujuva ja tõrgeteta toimiva klienditeekonna kujundamine piirkonna turismitoodete ja -teenuste tarbimiseks.  Soov on kõikides etappides pakkuda positiivset ja ühtset kliendikogemust. Harju-, Lääne- ja Raplamaa DMO juhi Karmen Paju sõnul kindlustatakse või luuakse teenusedisainiga brändi kogemust ja nägemust kliendi silmis. Näiteks Volvo bränd on kliendi silmis turvaline, McDonalds on kiire, Boost on tervislik jne.

Läbi loova ja innovatiivse mõtlemise on võimalik saavutada enneolematuid ja uudseid lahendusi ning arendusi. See, millele tähelepanu pöörad, määrab ära, milline on tegelikkus. Tulemused aga ei tule üleöö, kuid need on kogu pingutust väärt.

 

Täiendav info:
Karmen Paju
Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht/ DMO juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770

E-post: karmen.paju@heak.ee
www.heak.ee