Saage tuttavaks – Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna sihtkohtade koostööprojekti turismispetsialist Anneliis Jool

HEAK-i meeskonnas alustasin tööd septembrist. Minu peamiseks ülesandeks on piirkondade koostööprojekti tegevuste koordineerimine ning projekti tegevuste elluviimine. Lisaks olen aktiivselt liitunud ka organisatsioonisiseste sündmuste korraldamisega. Koostööprojekti raames  on ootused eelkõige koostööd teha oma piirkonna ekspertidega ning „Eesti asja“ edasi ajada.

Hotelli, toitlustuse- ja turismivaldkonnas olen tegutsenud ca 25 aastat. Minu eelnev karjäär kujunes rahvusvahelises korporatsioonis Kuoni Tumlare, mis tegeleb reisikorralduse sissetuleva turismi suunalt ja sihtkoha juhtimisega. Baltikumi sihtkoha kontoris töötades tegelesin nii meeskonna igapäevaste ülesannete koordineerimisega, piirkonna partnerite suhete hoidmisega kui ka teadlikkuse tõstmisega sihtkoha kohta, et meie piirkond jõuaks kaugete turgude klientide teadvusesse. Ettevõttes töötamise kogemus andis mulle suurepärase ülevaate suure multikultuurse töötajaskonnaga organisatsiooni toimimiseest  ning väärtusliku mõistmise erinevate kultuuride ning kliendisegmentide eripäradest. Igapäevases töös pakub mulle väljakutset nii vaheldusrikkus kui ka töö nähtav tulemus, mis inimestele uusi mälestusi loob või nende heaolu tõstab.

Turismist mitte kaugel on ka minu pikaajaline kogemus töötades hotellides. Sealt sain kaasa klienditeeninduse oskused ning kire hinnata head toitu-jooki. Hotellikarjääri toetasid samal ajal õpingud eesti Hotelli-ja Turismimajanduse Erakoolis hotellimajanduse erialal. Õpingud ei ole mulle võõrad ka hetkel, kui omandan teist kõrgharidust.

Aktiivse inimesena olen alati hoolinud ja panustanud vabatahtlikku tegevusse, mis seotud keskkonnahoiu ning sportlikku liikumisega. Oma tegusa aja maandan meelsasti looduses liikudes ning sportlike tegevustega. Turismiinimesena kuulub minu huvide hulka ning avardab maailma pilti muidugi reisimine.