Turismi ja külalislahkuse majanduse trendide prognoosimine

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna sihtkohtade arendamise koostööprojekti raames toimus 2. mail koostöös Turundusproff OÜga turismiettevõtjate inspiratsiooniseminar teemal „Turismi ja külalislahkuse majanduse trendide prognoosimine“. Avasõnad ütles Turundusproff OÜ tegevjuht ja seminari moderaator Anu-Mall Naarits.

Paneeldiskussiooni formaadis toimunud seminaril arutleti, kuidas mõjutavad majanduse prognoosid Eesti turismi ja külalislahkuse tulevikku. Milliseid trende suurimad turismiettevõtted täna ette näevad ning kuidas mõõdavad neid pikemas perspektiivis. Osalejad tõdesid, et kriisid mõjutavad trende ja tõid esile, et koroonapandeemia mõjudest lähtuvalt on reisigruppide suurus vähenenud. Ka Ukraina sõda annab Eesti turismile, sh lennu- ja kruiisiettevõtetele tugeva hoobi. Aasia ja USA turistidele näib Eesti Ukrainale väga lähedal asuvat, mistõttu reise tühistatakse. Lähiriikidest oodatakse seevastu külastuste kasvu. Trendidest nimetati veel tarbijakäitumist, mis on muutunud lühiajaliseks, individualiseerimist, organiseeritud turvalisust, kestlikku reisimist ja hõbemajandust, mille all mõistetakse eakamale vanuserühmale keskendunud majandust.

Veebiseminaril võeti fookusesse järgnevad teemad:

  • Mida näitavad hetkel prognoosid Eesti turismisektorile?
  • Kas ja kui kiiresti tuleb trendide muutustele reageerida? Millised trendid on muutumas järjest suuremaks ja olulisemaks?
  • Kuidas saab Eesti turismisektor kõige rohkem kasu trendide muutumisest? Milliseid muudatusi tuleb teha trendidega kaasa minemiseks?
  • Milliseid on peamised sihtturgude muutused? Kuidas sihtturgude muutumine mõjutab Eesti turismisektorit?
  • Kuidas väikeettevõtjad peaksid aru saama kas, miks ja kuidas tasub trendide muutustele reageerida?

Paneeldiskussioonis osalesid Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu asepresident ja Via Hansa Eesti tegevjuht Külli Karing, AS Tallinna Lennujaam lennundusanalüüsi juht Katrin Poell ja Eckerö Line Eesti filiaali juhataja Katrin Sirk Aun.

Inspiratsiooniseminari rahastati läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Inspiratsiooniseminari järelvaatamine SIIN.

 

Lisainfo:

Karmen Paju

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
www.heak.ee