Turismiettevõtjad omandasid rahvusvaheliste ekspertide juhtimisel uusi teadmisi

Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna sihtkohtade arendamise koostööprojekti raames toimus oktoobris koostöös Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse lepingupartneri Turundusproff OÜga piirkonna turismiettevõtjatele suunatud koolitusprogramm “Tootearenduse ja hinnastamise lähtekohad”. Koolitusprogrammi juhtis Turundusproff OÜ tegevjuht Anu-Mall Naarits.

Koolitusprogrammi eesmärk oli teenusedisaini põhimõtteid rakendades laiendada tootevalikut ja luua uusi Soome ning Rootsi sihtturu fookusega piirkonnaspetsiifilisi marsruute. Kolmepäevane intensiivne koolitusprogramm oli üles ehitatud häkatoni formaadis, andes panuse turismiettevõtjate edasise koostöövõime kasvatamiseks.

Ajurünnakustuudio Loovusait OÜ asutaja, häkatoni läbiviija Indrek Maripuu inspireeris osalejaid leidma uusi ja põnevaid ideid piirkonna teemapõhiste teenusepakettide koostamiseks.  Turismialase kommunikatsiooni ja Soome sihtturu ekspert Timo Raussi tõi esile, et Eesti puhul köidavad soomlasi jätkuvalt soodne hinnatase, kultuur, toit ja poodlemisvõimalused. Eestisse reisimist armastavad eriti 65-79 aastased, keskmise ja kõrgema sissetulekuga inimesed ja Uusimaa piirkonna elanikud. Rahvusvahelise turismituru digimüügi ekspert, koolitaja Artem Daniliants andis osalejatele praktilise ja sisuka ülevaate turismitoodete digitaalse müügi tänapäevastest võimalustest.

Programmi lõpus tutvustasid erinevad töögrupid koolitusprogrammi kestel väljatöötatud marsruute ning kuulutati välja võitjad. Koolitusprogrammi tulemusena valmis kümme uut maakondadeülest pilootmarsruuti. Koolitusprogrammi rahastati läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Koolituse raames valminud marsruudid:

  1. Aia- ja kultuuriretk sõbrannadele #1 
  2. Aia- ja kultuuriretk sõbrannadele #2 
  3. Heaolu ja vaimne tervis #1 
  4. Heaolu ja vaimne tervis #2 
  5. Militaartuur #1 
  6. Militaartuur #2 
  7. Karavanmatka kõrghetked Eestimaal #1 
  8. Karavanmatka kõrghetked Eestimaal #2 
  9. Kultuuri- ja loodusrännak Eesti rannikualal #1
  10. Rannarootslaste jälgedes #1

 

Lisainfo:

Karmen Paju
Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
E-post: karmen.paju@heak.ee
www.heak.ee