Turismiettevõtjad õppisid fotode abil oma sihtgruppi kõnetama

SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
PRESSITEADE
7.12.2023

 

Turismiettevõtjad õppisid fotode abil oma sihtgruppi kõnetama

 

Novembris ja detsembris olid kõik Harju-, Rapla-, Läänemaa piirkonna turismiettevõtjad oodatud praktilistele fotokoolitustele, mille viis läbi tunnustatud fotograaf Jarek Jõepera. Digipädevusi tõstva koolituste raames õpiti läbi hea kompositsiooni paremini kõnetama oma sihtgruppi ning tõhusamalt teenuseid turundama.

Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO juhi Karmen Paju sõnul oli koolituse fookus arendada turismiettevõtjate fotograafiaalaseid oskusi nutitelefonide abil, eesmärgiga parandada turundusvisuaalide kvaliteeti ja mõjuvust. Osalejad said põhjaliku ülevaate nutitelefoni kaamerate võimalustest ja seadistustest ning õppisid, kuidas pildid võivad oluliselt mõjutada ettevõtte lugu ning tõmmata rohkem tähelepanu.

Koolituspäevade sisu hõlmas mitmeid olulisi teemasid, alustades teoorialoengutest, kompositsioonist ja praktilisest pildistamisest kuni fotode analüüsi ja töötlemiseni telefonis. Turismiettevõtjad said teadmisi, kuidas toetada oma teenuste müüki läbi piltide nii kodulehel kui ka sotsiaalmeedias ning saavutada tulemusi, mis ei ole suvalised klõpsud, vaid läbimõeldud ja mõjusad fotod. Mitmed osalejad tõdesid, et analüüsivad uute teadmiste valguses üle oma turismiobjekti fotod riiklikul turismiveebil puhkaeestis.ee ja teevad vajalikud uuendused.

Raplamaal toimunud koolituspäev viidi läbi Parvematkade peo- ja koolitusparvel ja Läänemaa koolitus toimus Haapsalus sel aastal uksed avanud restoranis Meraki.  Koolituse korraldas Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO läbi Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse.

 

Lisainfo:

Karmen Paju
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Harju-, Rapla-, Läänemaa DMO
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
E-post: karmen@heak.ee