Turvaliste turismiettevõtete parimad näited Tallinnas

Novembrikuu esimesel nädalal toimus Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse juhtumisel Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna piirkonna turismiettevõtjate õppereis Tallinna,

kus tutvuti tarbijamärgist „Siin on turvaline“ kandvate vastutustundlike ettevõtetega. Õppereisi eesmärk oli tutvuda turvaliste ettevõtete parimate praktikatega ja vahetada kogemusi.

Õppereisil külastati erinevaid turismiobjekte: Tallinna turismiinfokeskus, Audioguide OÜ, Örrekese Õpituba, Paks-Margareeta muuseum-külastuskeskus, Kalev Spa Hotel Tallinna Allee Restoran, Kalamaja muuseum, Proto Avastustehas, Waypoint Tallinn, Kai Kunstikeskus, Centennial Hotel Tallinn, Kreutzwald Hotel Tallinn ja La Cucina Restoran & Pizzeria.

Turvalise teenuse tarbijamärgise kasutamisega võtab teenusepakkuja avaliku vastutuse järgida kõiki Eesti Vabariigis Covid-19 leviku takistamiseks kehtivaid nõudeid, et tagada nii teenusepakkuja töötajate kui ka klientide turvalisus. Ettevõte taotleb märgist kohalikult turismipiirkonnalt või valdkondlikult erialaliidult. EASi turismiarenduskeskusel on koordineeriv roll, pakkudes ühtseid kriteeriume märgise haldajatele ning kaasates kõiki turismipiirkondi ja -valdkondi.

Õppereisil osales kokku 22 inimest, kelle hulgas oli majutus-ja toitlustusteenuse pakkujaid, reisikorraldajaid, turismiatraktsioonide ja sihtkohtade esindajaid. Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse turismispetsialisti Anneliis Jooli sõnul andis õppereisil viibimine  osalejatele võimaluse vaadata asju oma pilguga, küsida küsimusi, näha ja kogeda, kuidas turismiettevõtted Covid-19 turvalise teenuse pakkumist sujuvalt ning teadlikult korraldavad.

Lisandväärtust pakkus ettevõtjate ja sihtkoha esindajate omavaheline võrgustumine, mis andis võimaluse uue informatsiooni ja teadmiste saamiseks. Õppereis oli inspireeriv ja arendav ning seda rahastati läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

 

 

Lisainfo:

Karmen Paju
Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna
sihtkohtade koostööprojekti juht

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Sirge 2, 10618 Tallinn
Tel +372 506 3770
e-post: karmen.paju@heak.ee
www.heak.ee