Ebaõnnestumiste meistriklass

Kuupäev/kellaaeg

17/04/2020 10:00 - 17:00

Ülevaade

Vabaühenduste juhtide arenguprogramm koosneb kolmest koolitusest,  antud õppepäev on programmi viimane kokkusaamine.

Aeg: koroonaviirusest tingitud eriolukorraga Eestis on koolitus edasi lükatud
Osalejad: 30 vabaühenduse juhatuse või meeskonna liiget või projektijuhti.
Koolitajad: Taive Saar, muutuste juhtimise treener, koolitaja (Loo Lugu OÜ),
juhtimistreener-instruktor, Kaitseliit
Juhtimisvead – Taive Saar
Ebaõnnestumine projektides, tegevustes – Külli Vollmer, HEAK
Läbipõlemine – Anna Heinsoo, HEAK
Hind: 25 eurot
Koht: Sirge 2, Tallinn
Registreerimine: allpool oleva ankeedi kaudu  

Vajadus: “… tasub osa tugimeetmetest suunata sädeinimestele kui indiviididele, aidates neid taoliste isiklike arenguvajaduste ja eesmärkidega, mis mõjutavad ka nende panust kogukonda. Osadel juhtudel võib enda kui isikuga tegelemine olla ka eelduseks jõudmaks mõistmiseni, milline roll kogukonnas kõige rohkem motiveerib. Eestvedajatele isiklikult olulisim oli programmis osalemise tulemusena tajutud emotsionaalne tugi, „küünarnukitunne“, mis tekkis sarnaste eestvedajate ja algatuste tundma õppimise kaudu; motivatsioon ja julgus oma ühingut edasi arendada, mis tekkisid eelkõige taipamisest, et ka teistes kogukondades ollakse silmitsi sarnaste väljakutsetega, ent järjepidevad tegutsejad suudavad ikkagi lahendusi leida ja edasi liikuda.”   (Jaan Aps “Harjumaa vabaühenduste omatulu teenimise tugiprogrammi mõjutegurid november 2019“)

Koolitusel uuritakse läbipõlemise protsessi ning keskendutakse luhtumistest õppimisele.  Päeva avab koolitaja ja muutuste juhtimise treener (coachTaive Saar, kes annab häid mõtteid, kuidas ebaõnnestumiste järel kiiresti püsti tõusta. Inspiratsioonitunnile järgnevad  temaatilised kogemusringid, mille tulemusena uurime kogemusi  ebaõnnestumistest projektides, väljakutsetest kaasamisel ning läbipõlemisest,  juhtimis- ja rahalistest probleemidest. Sõnastame koos võimalikud lahendused.

Ajakava:
10.00 – 12.00  Inspiratsioonitund – Taive Saar
12.00 – 12.45  Lõuna
12.45 – 14.15  Temaatilised kogemusringid:
osalejad saavad valida kolme kogemusringi vahel
14.15 – 14.30  Kohvipaus
14.30 – 16.00 Temaatilised kogemusringid:
osalejad saavad valida uue kogemusringi
16.00 – 17.00 Kokkuvõtted koolituspäevast

Taive Saare missiooniks on inspireerida inimesi. Ta soovib äratada  neis uinunud arenguvaru, kutsub inimesi looma oma lugu! Taive on muutuste elluviimise treener. Inimeste kujunemise toetamisega  alustas ta 2006. aastal, mil temast sai täiskasvanute koolitaja. On töötanud ajakirjanikuna ja toimetajana, kultuuritöötajana ja arvutidisaini valdkonnas ning olnud vabaühenduste nõustaja Järvamaal. Kõige kauem on Taive puutunud kokku militaarvalkonnaga, töötades Kaitseliidus ka instruktorite ja juhtide koolitajana. Kõik see on õpetanud väärtustama lahendikesksust ja otsustamisjulgust, süvendanud arusaama, et võidukas tulemus sõltub kõige enam enesejuhtimise valdamisest.

Külli Vollmer töötab Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuses vabaühenduste konsultandina, on Harjumaa Tervisenõukogu liige ja MTÜ Kodanikukoolitus juhatuse liige. Külli on kodanikuühiskonnas tegutsenud üle 20 aasta, tal on kogemus hariduse, noorsootöö, integratsiooni ja külaliikumise valdkonnast. Projektidega on tal kokkupuude olnud nii projektijuhi, meeskonnaliikme kui nõustaja ja hindajana, samuti rahastaja esindajana.

Vaata ka teisi koolitusi:
* Turundus vabaühenduses – kolmapäev, 25.märts 2020
* Eelarvestamine vabaühenduses – neljapäev, 16. aprill 2020

Lisainfo:
Külli Vollmer,  kylli@heak.ee
+372 656 6522; +372 5114027

Registreeru


EST