Veebikoolitus: Mida luhtumistest õppida?

Kuupäev/kellaaeg

21/04/2020 10:00 - 13:30

Ülevaade

Vabaühenduste juhtide arenguprogramm koosneb kolmest moodulist,  antud päev on programmi viimane koolitus.

Aeg: teisipäev, 21.aprill kell 10:00-13:30 veebikeskkonnas
Osalejad: 18 vabaühenduse juhatuse või meeskonna liiget või projektijuhti.
Koolitaja: Taive Saar, muutuste juhtimise treener, koolitaja (Loo Lugu OÜ),
juhtimistreener-instruktor, Kaitseliit
Kogemusringe veavad: Taive Saar ning vabaühenduste konsultandid Tartu-, Rapla- ja Võrumaalt: Kadri Pau, Karin Ratas, Katrin Volman 
Hind: koolitus on tasuta
Registreerimine: allpool oleva ankeedi kaudu. Registreerunutele saadetakse zoom koolituskeskkonna link enne koolituse algust.  

Vajadus: “… tasub osa tugimeetmetest suunata sädeinimestele kui indiviididele, aidates neid taoliste isiklike arenguvajaduste ja eesmärkidega, mis mõjutavad ka nende panust kogukonda. Osadel juhtudel võib enda kui isikuga tegelemine olla ka eelduseks jõudmaks mõistmiseni, milline roll kogukonnas kõige rohkem motiveerib. Eestvedajatele isiklikult olulisim oli programmis osalemise tulemusena tajutud emotsionaalne tugi, „küünarnukitunne“, mis tekkis sarnaste eestvedajate ja algatuste tundma õppimise kaudu; motivatsioon ja julgus oma ühingut edasi arendada, mis tekkisid eelkõige taipamisest, et ka teistes kogukondades ollakse silmitsi sarnaste väljakutsetega, ent järjepidevad tegutsejad suudavad ikkagi lahendusi leida ja edasi liikuda.”   (Jaan Aps “Harjumaa vabaühenduste omatulu teenimise tugiprogrammi mõjutegurid november 2019“)

Koolitusel uuritakse läbipõlemise protsessi ning keskendutakse luhtumistest õppimisele.  Koolitaja ja muutuste juhtimise treener (coachTaive Saar annab häid mõtteid, kuidas ebaõnnestumise korral kiiresti püsti tõusta. Inspiratsioonitunnile järgnevad  virtuaalsed kogemusringid, kus jagame mõtteid väljakutsetest, ebaõnnestumistest, läbipõlemistest. Leiame koos võimalikud lahendused.

Ajakava:
10.00 – 11.30  Inspiratsioonitund – Taive Saar
11.30 – 12.00  Lõuna
12.00 – 13.30  Kogemusringid Taive Saar ning vabaühenduste konsultandid Kadri Pau (Tartumaa), Karin Ratas (Raplamaa), Katrin Volman (Võrumaa)


Taive Saare
missiooniks on inspireerida inimesi. Ta soovib äratada  neis uinunud arenguvaru, kutsub inimesi looma oma lugu! Taive on muutuste elluviimise treener. Inimeste kujunemise toetamisega  alustas ta 2006. aastal, mil temast sai täiskasvanute koolitaja. On töötanud ajakirjanikuna ja toimetajana, kultuuritöötajana ja arvutidisaini valdkonnas ning olnud vabaühenduste nõustaja Järvamaal. Kõige kauem on Taive puutunud kokku militaarvalkonnaga, töötades Kaitseliidus ka instruktorite ja juhtide koolitajana. Kõik see on õpetanud väärtustama lahendikesksust ja otsustamisjulgust, süvendanud arusaama, et võidukas tulemus sõltub kõige enam enesejuhtimise valdamisest.

 

Vaata ka teisi koolitusi:
* Turundus vabaühenduses: Facebook ja Instagram – kolmapäev, 25.märts 2020
* Turundus vabaühenduses: kodulehe otsimootorid – neljapäev, 26.märts 2020
* Eelarvestamine vabaühenduses – 7. ja 9. aprill 2020

Lisainfo:
Külli Vollmer,  kylli@heak.ee
+372 656 6522; +372 5114027

Registreeru

Bookings are closed for this event.