Kestlikkuse infohommik – põhimõtted ja ESG

Kuupäev/kellaaeg

18/04/2024 10:00 - 11:00

Ülevaade

Kestlik areng tähendab tasakaalu looduskeskkonna, majandusliku ja sotsiaalse sfääri vahel – et ka tulevastel põlvedel oleks võimalik elada hea kvaliteediga väärikat elu. Kliimaneutraalsus tähendab kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamist sellisel määral, et need on tasakaalus planeedi võimega neid heitkoguseid loomulikult neelata. See nõuab innovatsiooni ja üleminekut puhtamatele energiaallikatele, jäätmete vähendamist, ressursside taaskasutamist ja ringmajanduse põhimõtete rakendamist. See on väga lai ja põnev teemade ring, millega tegeleda.

Koostöös LimeGreen Advisory’ga kutsume kõiki Harjumaa ettevõtteid neljapäeval, 18. aprillil 2024 kell 10:00 veebipõhisele kestlikkuse teemalisele infohommikule, et temaatikat avada ning sellel teekonnal liikumist alustada.

Teemad, millel sel korral peatume:

  • Millised on kestlikkuse põhimõtted ja muudatused, mis meie elu lähiajal mõjutama hakkavad? Millisest ajaraamistikust me räägime?
  • Mis on tähekombinatsiooni ESG taga? Kuidas see ettevõtjaid täna, homme ja tulevikus mõjutab? Miks sellele tuleks mõelda juba täna?

Annan endale aru, et teemad on uued ning infomahukad, kuid vaieldamatult tuleb meil nendega juba tegelda. Hea oleks alustada üldpildi mõistmisest ning minna teemadega üha detailsemaks. Olgu selleks siis süsiniku jalajälje mõõtmine, rohelise kontori põhimõtted, toote elutsükli analüüs või kestlikkusega seotud aruandlus.

Infohommiku oleme plaaninud nii, et 45 minutit on teema esitlus ning 15 minutit vastame kõikidele tekkinud küsimustele. Infotundi ei salvestada, kuid näidatud materjale jagame suure rõõmuga kõikide veebiseminari osalejatega.

Infohommik on tasuta, kuid eeldab eelnevat registreerimist alljärgneval lingil:

https://forms.gle/QuwBVThKBstBVZYP6

Lisainformatsioon ja küsimused: Priit Kuuskme, priit@heak.ee, +372 512 3215

Infohommiku toimumisele aitab kaasa Euroopa Liit. Infohommikut rahastatakse meetmest “VKEde oskuste arendamine maakondlikes arenduskeskustes (21.1.4.11)”.