Messikoolitus

Kuupäev/kellaaeg

12/09/2017 10:00 - 17:00

Ülevaade

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ning Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus korraldavad 12. septembril 2017 kell 10.00 – 17.00 Tallinnas Oru Hotellis (Narva maantee 120b)

MESSIKOOLITUSE

Eesmärk: anda osalejatele teadmised ja tööriistad, kuidas kuidas saada messil osalemisest maksimaalset kasu.

Sihtrühm: sihtrühmaks on eelistatult Harjumaal Tallinna linnapiirkonnast väljaspool asuvad ja Raplamaa ettevõtted, milles on kuni 20 töötajat ja mille müügitulu on vahemikus 16 000 – 2 000 000 EUR. Osaleval ettevõttel peaks olema vähemalt väikeseeria tootmine ning ekspordiambitsioon.

Koolituse päevakava:

09.45 Registreerumine
10.00 I. SISSEJUHATUS

II. EELTÖÖ (eesmärgid, strateegia, konkurentsieelis, sihtturg,  märksõnad)

11.30 Kohvipaus
11.45 II. TURUNDUS (sõnum, klientide leidmine, kommunikatsioon, materjalid, usaldus, press)
13.15 Lõunapaus
14.00 II. TURUNDUS (jätkub…)

III. TÖÖ MESSIBOKSIS (messiboksis osalemine, töökorraldus, klientidega  suhtlemine, käitumisnormid, ühised kokkulepped, töö väljaspool boksi, läbirääkimised)

15.30 Kohvipaus
15.45 IV. JÄRELTÖÖ (tulemuste analüüs, töökorraldus, edasised sammud)

V. KÜSIMUSED, KOKKUVÕTE

Koolituse orienteeruv lõpp kell 17.00

Koolitajad:

Jakob Saks – ettevõtja ja eksportöör. Jakob on olnud üle 18 aasta seotud rahvusvaheliste läbirääkimistega. Ta on aidanud Taani ettevõtetel pidada koostööläbirääkimisi Eestis, töötades Taani Saatkonnas majandusnõunikuna; konsulteerinud Taani ettevõtete sisenemist lähiturgudele Taanis sealse Kesk- ja Väikeettevõtete Assotsiatsiooni juures töötades. Peale magistrikraadi omandamist Copenhagen Business School’is suundus ta ennast täiendama Venetsueelasse. Hiljem istus Jakob innovaatilise Eesti väiketootja NeoQi eest läbirääkimiste laua taga nii Araabia maades, Aasias kui ka Ladina-Ameerikas. Tema viieaastasesse Hispaanias töötamise perioodi mahtus nii DRV-Phytolab Group’i ekspordi juhtimine ligi 80-sse riiki maailmas, kus rahvusvahelised läbirääkimised olid tema jaoks igapäevane tegevus, kui ka Eesti ettevõtete eest seismine Hispaania turul. Alates 2005 suundus ta ettevõtlusesse, käivitades tänaseni ettevõtteid. Peale Neikid Resto ja Foody Alleni on maailmaturule viidud innovaatilisi off-road motospordi tooteid eksportiv Rabaconda, ning hetkel on ta käivitamas digitaalset turuplatsi Dentilink, mis on mõeldud proteesimistöödele hambaravis.

Valdar Liive – konsultant, mentor ja Soome-Eesti ekspert. Lisaks pikaajalisele ettevõtja kogemusele edendas Valdar 12 aastat EASi Helsingi esinduse juhina Eesti ja Soome ettevõtjate koostööd. Valdar Liive panust on Soomes tunnustatud 2010. aastal Soome Lõvi rüütelkonna I klassi rüütlimärgiga. Kauppalehti valis ta nädala tegijaks, nimetades Valdar Liivet võrgustumisvõluriks ja Talsinki kaksiklinna idee üheks eestvedajaks.

Koolituse maksumus:
Messikoolituse maksumus ühe osaleja kohta on 35 eurot ja see sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, kohvi- ja lõunapause.

Koolituse koguväärtus* ühe osaleja kohta on kuni 164 eurot!
*Koolitusel  osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA), mille suurus ühe osaleja kohta ettevõttest ei ületa 129 EUR

Meetme “Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” perioodil 2017 – 2023 projekti “Väikeettevõtja kasvuprogramm”  tegevusi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Koolitusele kandideerimiseks palume täita ANKEET hiljemalt 5. septembril 2017. Kandideerinutega võtame ühendust hiljemalt 7. septembril.

Lisainfo:

Ille Metsla
Ettevõtluskonsultant
SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Tel: 517 7246
E-post: ille[ät]heak.ee
Reelika Vaabel
Projektinõustaja
SA Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus
Tel: 5383 8430
E-post: reelika[ät]raek.ee