Vabaühenduste arenguprogramm 2021

Kuupäev/kellaaeg

19/03/2021 - 15/10/2021 00:00

Ülevaade

 “Miks koguda annetusi ja kuidas seda läbimõeldult teha?”
Vabaühenduste arenguprogramm 2021

Programm on suunatud avalikes huvides tegutsevatele ja alustavatele vabaühendustele, kes soovivad arendada teadlikkust targast annetamisest. Arenguprogramm koosneb 5 moodulist, seda korraldavad Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Tartu Ärinõuandla ja Viljandimaa Arenduskeskus, toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.
Oodatud on Harju-, Tartu- ja Viljandimaa ühendused. II ja III mooduli osalejate arv on piiratud. Kõik koolitused toimuvad zoom keskkonnas, vastav info edastatakse registreerunutele enne koolitust. Võimalik on osaleda üksikutes moodulites, osalemine on tasuta. 

Programm

I moodul 30.märts kell 13.00 – 15.00 “Milleks meile annetused?”
Eksperdid Urmo Kübar ja Helen Talalaev mõtestavad annetuste olemusest ja olulisusest ning toovad välja inspireerivaid näited annetamisest Eestis ja teistes riikides. Osalejad saad ülevaate annetajate vaatevinklist, et enda tegevusi mõtestatult läbi viia. Zoom koolitus lindistatakse ja jagatakse osalejatele.
Vaata järele  siin

II moodul 13. aprill kell 13.00 – 17.00 Õpituba “Annetuskast vs külluse laegas”
Teeme palju individuaalselt tööd, mille käigus saad Sa päriselt aru, mis väärtust Sa pakud ja et Sina oled just õige inimene seda tegema – sa oled väärtuslik/kingitus; Sa saad aru, mida Sa selleks vajad ja sul on kirjas esimesed sammud, kuidas sinna minema hakata, Sa oskad ära tunda takistavad mõtted ja need ära muuta. Me anname tööriistad, kuidas need takistavad mõtted ära muuta. Õpitoa viivad läbi Jaanika Toome ja Jaana Hinno.
Osalejate arv on piiratud. Registreerimine kestab kuni 6. aprillini. Peale seda võtame registreerinutega ühendust.

III moodul 28.aprill  kell 13.00 – 16.00 “Kuidas teha edukat Hooandja kampaaniat?”
Räägime kuidas Hooandjas kampaaniat kavandada, millised ettevõtmised on Hooandjasse sobivad, mida läbi mõelda enda sõnumis ja kingitustes ning kuidas kampaania ellu viia ja vajalik toetus koguda. Koolitajaks on Tuulike Mänd.

IV moodul 11.mai kell 13.00 – 16.00 “Maksusoodustused, annetuskastid”
Maksu- ja Tolliameti töötajad Regina Varret ning Roland Jaamu annavad ülevaate tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kuulumise eelistest ja maksusoodustustest. Saame teada, kes ja kuidas nimekirja kantakse ning millal ühingud sealt kustutatakse. Külli Vollmer räägib annetuskastide kasutamisest.
Vaata järele siin
11.05.2021_Maksusoodustused_Regina Varret_MTA
11.05.2021_TMS nimekiri_Roland Jaamu
11.05.2021_Annetamine_ Kylli Vollmer_HEAK
Tagasiside ankeet.

Viiendas moodulis (sept-okt) keskendume 30. novembri Annetamistalgu planeerimisele. 

Lisainfo:
Ege Kirik, ege@heak.ee ja Külli Vollmer, kylli@heak.ee, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Kadri Pau, kadri.pau@arinouandla.ee, SA Tartu Ärinõuandla
Jaanika Toome, jaanika.toome@viljandimaa.ee, SA Viljandimaa Arenduskeskus

EST