Vabaühenduste arenguprogramm 2021

Kuupäev/kellaaeg

19/03/2021 - 15/10/2021 00:00

Ülevaade

 “Miks koguda annetusi ja kuidas seda läbimõeldult teha?”
Vabaühenduste arenguprogramm 2021

Programm on suunatud avalikes huvides tegutsevatele ja alustavatele vabaühendustele, kes soovivad arendada teadlikkust targast annetamisest. Arenguprogramm koosneb 5 moodulist, seda korraldavad Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Tartu Ärinõuandla ja Viljandimaa Arenduskeskus, toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.
Oodatud on Harju-, Tartu- ja Viljandimaa ühendused. II ja III mooduli osalejate arv on piiratud. Kõik koolitused toimuvad zoom keskkonnas, vastav info edastatakse registreerunutele enne koolitust. Võimalik on osaleda üksikutes moodulites, osalemine on tasuta. 

Programm

I moodul 30.märts kell 13.00 – 15.00 “Milleks meile annetused?”
Eksperdid Urmo Kübar ja Helen Talalaev mõtestasid annetuste olemusest ja olulisusest ning tõid välja inspireerivaid näited annetamisest Eestis ja teistes riikides. Osalejad said ülevaate annetajate vaatevinklist, et enda tegevusi mõtestatult läbi viia. Zoom koolitus lindistati. Vaata järele  siin.
Kontakt: Ege Kirik, ege@heak.ee, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

II moodul 13. aprill kell 13.00 – 17.00 Õpituba “Annetuskast vs külluse laegas”
Tehti palju individuaalselt tööd, mille käigus said osalejad aru, mis väärtust nad pakuvad ja said kinnitust, et nad on just õiged inimesed seda tegema. Saadi aru, mida on oma ideede teostamiseks vaja,  kirja said esimesed sammud, kuidas  minema hakata, kuidas ära tunda takistavad mõtted. Koolitajad andsid tööriistad, kuidas  takistavad mõtted ära muuta. Õpitoa viisid läbi Jaanika Toome ja Jaana Hinno. Osalejate arv oli piiratud.
Kontakt: Jaanika Toome, jaanika.toome@viljandimaa.ee, SA Viljandimaa Arenduskeskus

III moodul 28.aprill  kell 13.00 – 16.00 “Kuidas teha edukat Hooandja kampaaniat?”
Räägiti, kuidas Hooandjas kampaaniat kavandada, millised ettevõtmised on Hooandjasse sobivad, mida läbi mõelda enda sõnumis ja kingitustes ning kuidas kampaania ellu viia ja vajalik toetus koguda. Koolitajaks oli Tuulike Mänd. Osalejate arv oli piiratud.
Kontakt: Kadri Pau, kadri.pau@arinouandla.ee, SA Tartu Ärinõuandla

IV moodul 11.mai kell 13.00 – 16.00 “Maksusoodustused, annetuskastid”
Maksu- ja Tolliameti töötajad Regina Varret ning Roland Jaamu andsid ülevaate tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kuulumise eelistest ja maksusoodustustest. Saadi teada, kes ja kuidas nimekirja kantakse ning millal ühingud sealt kustutatakse. Külli Vollmer (HEAK) rääkis annetuskastide kasutamisest, Kaja Juulik (Karala küla) jagas praktilisi näpunäiteid. Vaata järele siin
11.05.2021_Maksusoodustused_Regina Varret_MTA
11.05.2021_TMS nimekiri_Roland Jaamu
11.05.2021_Annetamine_ Kylli Vollmer_HEAK
Tagasiside ankeet.
Kontakt: Külli Vollmer, kylli@heak.ee, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

V moodul 15.oktoober kell 10:30-14:30 Praktilised näpunäited annetustalgu korraldamiseks. Keskendume 30. novembri Annetamistalgu planeerimisele, jagame talgukorraldajate kogemusi. Kohtumine toimub Omavalitsusmajas Sirge 2 Tallinn.
Kontakt: Ege Kirik, ege@heak.ee ja Külli Vollmer, kylli@heak.ee, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus

Lisainfo:
Ege Kirik, ege@heak.ee ja Külli Vollmer, kylli@heak.ee, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
Kadri Pau, kadri.pau@arinouandla.ee, SA Tartu Ärinõuandla
Jaanika Toome, jaanika.toome@viljandimaa.ee, SA Viljandimaa Arenduskeskus