Harjumaa osales Berliinis rahvusvahelisel turismimessil

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse turismitiim osales 7.-9. märtsil ühel maailma suurimal turismimessil ITB Berlin, kus keskenduti UNESCO maailmapärandi, kultuuri, toidu- ja looduspuhkuse võimaluste tutvustamisele. Juba alates 1966. aastast on ITB Berlin olnud maailma juhtiv reisitööstuse suursündmus. Enne pandeemiat, 2019. aastal esitles oma tooteid ja teenuseid 10 000 eksponenti 181 riigist. Külastajate arv küündis 160 000ni.

Vaatamata keerulisele turuolukorrale rõõmustas tänavu ITB Berlini eksponente nõudluse taastumine ja inimeste reisihimu kasv. Sel aastal kandis mess juhtmõtet „Muutustele avatud“, olles esmakordselt ainult B2B ehk turismiprofessionaalide suunitlusega. Kolme tööpäeva jooksul kogunes Berliinis 90 127 osalejat enam kui 180 riigist, eksponente oli 5500.  Seega säilitab ITB Berlin oma positsiooni ülemaailmse reisitööstuse juhtiva platvormina.

ITB Berlin 2023

EASi ja KredExi ühendasutuse turismiosakonna poolt korraldatud Eesti stendil osalesid koos Visit Estoniaga Visit Tallinn, Visit Harju, Visit Saaremaa, Visit Hiiumaa, Baltcoming, Baltic Tours, Eckerö Line, Reisiekspert, Go Travel, Eesti Loodusturismi Ühing ja Taisto Bussid.

Tallinna lähiümbruse puhkusevõimalusi tutvustasid Harjumaa turismikoordinaator Katri Tšeskidov ja Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna sihtkohtade koostööprojekti juht Karmen Paju. Valdavalt küsiti infot Baltikumi ringreiside, transpordiühenduste, autorendi, loodus- ja kultuuripuhkuse võimaluste kohta. Mitmeid Saksamaa reisikorraldajad, kes on seni piirdunud vaid Tallinna pakkumisega väljendasid valmisolekut lisada tootepakettidesse ka pealinna lähiregiooni turismiobjekte.

Tänavu oli messi partnermaaks Gruusia – piiritu külalislahkusega sihtkoht. Täisbroneeritud saalid ja märgatavalt suuremad stendid peegeldasid reisitööstuse positiivset meeleolu.

 

Täiendav info:

Katri Tšeskidov katri@heak.ee
Karmen Paju karmen@heak.ee