MTÜ uudiskiri 03.10.2017

Toimekat ettevõtlusnädalat! Ka kodanikuühiskonnal tasub silmad-kõrvad lahti hoida ning olla kursis, kuidas ettevõtjad tegutsevad, mis suunda hoitakse ja millest rohkem kõneldakse.

 

HEAKi UUDISED

27.oktoober kell 9:30-16:30 koolitus „Raamatupidamise ABC“. Koolitaja Siiri Einaste. Registreeruda saab 17.oktoobrini. Osalustasu 65 eurot. Veel leiame paar vaba kohta.

30.oktoober kell 15-18 Alustavate vabaühenduste seminar. Anname ülevaate kodanikuühiskonnast ja aitame orienteeruda selle laiapõhjalisel maastikul. Tallinnas, Sirge 2, tasuta.

31.oktoobrini on jälle kätte jõudnud aeg, et esitada kandidaate Harjumaa Aasta Tegija konkursile. Kategooriad on järgmised: ettevõte, kodanikuühendus, sädeinimene, tegu, toetaja ja väikeettevõte. Vaata lisainfot ja täida lihtne ankeet meie kodulehe kaudu.

 

TÄHTAEGADE MEELDETULETUS

10.oktoobrini saab esitada vabatahtlikke, vabatahtlike kaasajaid/juhendajaid või ettevõtet/asutust tunnustamisele. Täpsem info ja ankeedid Vabatahtlike väravas.

29.september – 30.oktoober on avatud Ida-Harju Koostöökojas III taotlusvoor. Meede 3 – ühistegevuse arendamine, taotlejateks saab olla ka MTÜ või SA (Aegviidu, Anija, Kose ja Raasiku vald).

 

VALDKONNAS TOIMUV

Homsest alustab Harjumaa ettevõtlikkusteadlikkuse programm noortele. Erinevad koolitused, sündmused ja mentorlus on tasuta ja ikka selleks, et meil tulevikus võimekaid ja toimekaid tegutsejaid oleks. Oleme tänulikud, kui jagate infot sihtgrupile ehk siis 9.-12.klasside Harjumaa noortel

5. ja 12.oktoobril toimub taas EMSLi korraldatav digitöötuba. Teemadeks on „Kuidas kaitsta end kübermaailmas?“ ja „Kuidas parandada digilahendusi kasutades esitlusoskusi?“. Loe lisa ja registreeru!

9.november toimub Kodanikuühiskonna Sihtkapitali korrldatav kogemuspäev „Kogukonnad ei nuta“. Kogemuspäev toimub seekord Viljandis, registreeru nii kiiresti, kui võimalik, sest kohti on vaid 150le!

18.novembril toimub Tallinna lauluväljakul Vabatahtliku tegevuse laat.

Eesti Kultuuriseltside Ühendus on noorteaasta puhul lükanud käima seltside ja noorte koostööprojekti, noorte filmikonkursi “Seltsis segasem” ning kutsub üles kultuuripärandi ja kogukonna arendamisega tegelevaid seltse leidmaks oma kogukonnast üles aktiivsed ja digihuvilised noored ning tutvustamaks neile oma tegevust! Koos on võimalik osaleda filmikonkursil ja lasta noortel jäädvustada oma seltsi tegevus filmile! Parimatele on välja pandud ka erinevad auhinnad.

Valimiste valvurid hoiavad silma peal valimiskampaaniatel ning nende vastavusel heale valimistavale. Kõigist rikkumiskahtlustest palub EMSL anda teada valimistava@heakodanik.ee.

 

IGIHALJAS

HEAKist saad nõu oma ühenduse administreerimiseks, arendamiseks ja juhtimiseks, projektitaotluste koostamiseks ning rahastajate leidmiseks.

Vastused korduma kippuvatele küsimustele leiad maakondlike arenduskeskuste veebilehelt MAKIS.

 

MTÜde konsultandid

Maret ja Külli